Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým ako tvorcovia filmov získavajú novorodeniatka, tak existuje pomerne jednoduché a zároveň trochu strašidelné zistenie. Viac svetla do tohto prípadu vnesie umelkyňa Susan, ktorá vytvára mimoriadne živo vyzerajúce bábiky, ktoré sú určené najmä pre film.

Vyrába ich z tekutého silikónu, ktorý nalieva do hlinenej formy. Vznikne z toho gumená bábika, ktorá je dostatočne pružná na to, aby sa mohla hýbať ako živé novorodeniatko. Akonáhle sú domaľované a oblečené, tak Susan tvrdí, že väčšina ľudí si myslí, že ide o skutočného malého človeka, ktorý sa práve narodil. „Keď ľuďom poviem, že je to len bábika, niektorých to mierne vyvedie z miery. Majú totiž pocit, že boli podvedení,“ povedala tvorkyňa bábik. 

Vytvorenie takého niečoho môže trvať aj šesť mesiacov a je to skutočne intenzívny a zdĺhavý proces. Navyše to nie je vôbec lacná záležitosť, keďže vytvorenie jednej takejto „živej“ bábiky stojí približne 8 500 dolárov. Avšak, tieto diela majú aj iné ako filmové využitie. Susan povedala, že sa osvedčili ako terapeuti pre starších ľudí.

„Moja svokra trpela demenciou. Keď som jej do rúk dala túto bábiku, bolo vidieť, že sa hneď uvoľnila. Pozerala sa na ňu a vrátilo ju to akoby späť do života,“ dodala Susan. Zároveň priznáva, že ľudia ju častokrát kritizujú pretože podľa nich vytvára strašidelné bábiky. „Je to moja práca a robím ju rada. Je to moja vášeň,“ uzavrela šikovná žena.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.