Žena z Japonska sa nakazila koronavírusom dvakrát, čo podľa odborníkov nemusí byť až také nezvyčajné

772

V Japonsku sa stalo niečo zvláštne, čo by zrejme široká verejnosť nečakala. Miestna vláda v Osake totiž potvrdila, že u ženy pracujúcej v Japonsku bol potvrdený koronavírus už druhýkrát. To z nej robí prvú osobu vo svojej krajine, ktorá bola nakazená touto chorobou dvakrát.

coronavirus fotografia
Foto od susanjanegolding

Žena, ktorá pracovala ako turistická sprievodkyňa býva v Osake v západnom Japonsku. Prvýkrát jej bol koronavírus diagnostikovaný koncom januára, pričom 1. februára ju prepustili z nemocnice. V týchto dňoch jej však vírus opätovne diagnostikovali. Minister zdravotníctva Katsunobu Kato v parlamente uviedol, že ústredná vláda bude musieť prehodnotiť zoznamy pacientov a viesť záznamy o stave osôb, ktoré boli predtým prepustené z nemocnice. V Japonsku došlo k celkovo 7 úmrtiam na koronavírus a ďalší sú nakazení.

Podľa BBC však existujú ďalší pacienti v Číne, ktorí boli po počiatočnom uzdravení opäť pozitívne testovaní a odborníci v oblasti zdravotníctva údajne analyzujú následky nákazy po druhýkrát. Philip Tierno Jr., profesor mikrobiológie a patológie na NYU School of Medicine, pre agentúru Reuters povedal: „Akonáhle sa infikujete, tak sa môže stať, že sa vírus prejaví len s minimálnymi príznakmi, no potom si môže vírus nepatrne nájsť cestu a nebezpečne zasiahnúť až vaše pľúca.“ Aj to je dôvod, prečo mnohí nakazení o tom, že majú koronavírus nemusia vedieť. „Nie som si istý, či to nie je dvojfázové, ako napríklad antrax,“ dodal, čo znamená, že sa choroba pred opakovaním akoby stratí.

coronavirus fotografia
Foto od geralt

Experti sú momentálne zaneprázdnení zhromažďovaním informácií od tých, ktorí sa nakazili, aby zistili ako dobre reagujú ich imunitné systémy.Vieme, že keď chytíte vírus, vaše telo sa naučí ako s ním bojovať. Dokonca aj potom, čo ste sa úplne zotavili, je vaše telo schopné bojovať s vírusom a znova sa vyhnúť príznakom. Avšak, rovnako ako naše mysle, aj naše telá môžu časom zabudnúť ako to urobiť a imunita sa môže po počiatočnej infekcii časom vyčerpať,“ povedal britský doktor Babak Ashrafi. Profesor Philip Tierno na záver dodal, že organizátori by mali zodpovedne zvážiť olympiádu, ktorá sa ma uskutočniť v lete v Tokiu. Ak sa situácia nezlepší, tak by bolo podľa neho veľmi nebezpečné olympiádu uskutočniť. „Veľa ľudí nechápe ako ľahko sa tento vírus prenáša z človeka na človeka,“ povedal na záver.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre