V Saudskej Arábii konečne dovolili ženám šoférovať. Nežnejšie pohlavie sa z tohto kroku veľmi teší a je to vidieť. Pozrite sa na túto pretekárku, ktorá odjakživa prejavovala vášeň pre motoristický šport, problém bol iba ten, že sa narodila v nesprávnej krajine. Teraz je však vhodný čas všetko napraviť.

Ženy po celej Saudskej Arábii oslavujú historický deň. Deň, keď saudské ženy môžu legálne jazdiť po cestách tejto konzervatívnej krajiny. Rozhodnutie zrušiť tento archaický zákaz uskutočnil korunný princ Mohammed bin Salman, čím sa Saudská Arábia stala poslednou krajinou na svete, ktorá umožnila ženám jazdiť.

Photo by youtube

Ženská pretekárka Aseel Al-Hamad sa preto rozhodla, že tento deň oslávi závodom na okruhu Le Castellet v závodnom automobile formuly 1, v Renaulte. Jej jazda bola tiež súčasťou pretekárskej prehliadky, ktorá privítala prvý francúzsky Grand Prix závod za posledných 10 rokov.

Photo by youtube

„Mám rada preteky a motoristický šport už od veľmi mladého veku. Jazdiť v aute Formuly 1 bol jeden z mojich snov a bola som presvedčená, že sa to raz podarí,“ uviedla vo vyhlásení. „Urobila som to v deň, kedy ženy môžu konečne slobodne jazdiť po cestách Saudskej Arábie a tiež to značí, čo všetko dokážete urobiť, ak máte dostatočnú vášeň a silného ducha.“

„Najdôležitejšou vecou, na ktorú sa teším najviac je, že budem vidieť budúcu generáciu a najmä mladé dievčatá, ako sa snažia presadiť. Chcem sa na nich pozerať na tréningoch a sledovať aj ich kariéru. Toto bude naozaj môj najväčší úspech. “

Mladá pretekárka tiež oslávila tento deň vo svojej krajine jazdou na miestnom okruhu. Môžete si pozrieť krátke video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.