Život nám prináša rôzne nepredvídateľné situácie. Aj keď si dopredu všetko naplánujeme, stále sa niečo môže zmeniť. Príjemné prekvapenia sú veľmi vítané, no horšie je to s tými nepríjemnými. Ak však majú šťastný koniec, potom je to veľká vec.

Svadobný deň Zaca Edwardsa bol veľmi významnou udalosťou. Oženil sa s láskou svojho života a zároveň sa v ten deň stal hrdinom. Zachránil život tínedžerovi hneď po tom, ako povedal „áno“. 37-ročný muž a jeho manželka Cindy sa vzali pod holým nebom na pláži Shell Beach v Alabame. V čase, keď pózovali na spoločné svadobné fotografie, začuli niekoho kričať o pomoc.

Photo by youtube
Photo by youtube

18-ročný Jamel Robinson bol uväznený 50 metrov od pobrežia a bojoval o holý život. Hoci sa tam nachádzali aj záchranári, v tom čase boli zaneprázdnení zachraňovaním iných topiacich sa plavcov. Cindy okamžite vyzvala svojho novomanžela, aby zachránil chlapca. Zac si vyzliekol svadobnú košeľu a chcel si dať dole aj nohavice, no jeho žena ho stopla so slovami, že nie je čas. Okamžite sa tak vydal chlapca zachrániť.

Chytil surfovaciu dosku a vyrazil. Zac sa však po tom, ako doplával až k chlapcovi a naložil ho na dosku, výrazne unavil a bol v miernom šoku.

„Nakoniec som sa dostal k nemu, no boli sme naozaj ďaleko od brehu. Chlapec mi iba povedal, že nemôže dýchať. Bolo to veľmi náročné, vadili mi pri plávaní i nohavice. No vnútorná sila ma hnala stále vpred.“ Našťastie im neskôr prišiel naproti aj tím záchranárov a pomohli s vytiahnutím Zaca i chlapca z vody.

„Skutočne som si neuvedomoval vážnosť situácie, až kým sme neboli v bezpečí na brehu. Až potom sa moje ruky roztriasli a adrenalín stúpal,“ povedal Zac. Zachránený Jamel bol otrasený, no vcelku v poriadku. Svojmu záchrancovi sa spolu so svojou mamou veľmi pekne poďakoval. Našťastie mal tento príbeh šťastnú dohru a muž na svoj svadobný deň tak skoro nezabudne.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.