Listy dnes už píše naozaj minimum ľudí. V dobe, kedy má už takmer každý sociálne siete, na čaro v ručne písaných listov sa akoby takmer úplne zabudlo. Avšak, dve ženy menom Jill Stretton a Cathie Alexander udržujú kontakt prostredníctvom korešpondencie už 7 desaťročí aj napriek tomu, že žijú na opačných stranách zemegule.

Jill (vľavo), Cathie (vpravo)

Tento dlhoročný vzťah sa začal v roku 1950. Jill z Austrálie a Cathie zo Škótska si teda píšu už celých 70 rokov! Kedysi trvala preprava jediného listu medzi týmito krajinami aj 6 týždňov, no to ich neodradilo, práve naopak, pokračovali v kontakte a ich puto sa časom len upevňovalo. Zaujímavé je, že osobne sa tieto ženy stretli prvýkrát až v roku 1982. Aj napriek tomu majú pocit, akoby sa poznali celú večnosť a napokon spolu zdieľajú všetky svoje životné míľniky prostredníctvom listov.

„Cathie ja ako moja rodina. Stále spolu vychádzame tak, ako pred 70 rokmi, čo je podľa mňa úspech,“ povedala Jill. Naživo sa stretli následne ešte dvakrát, a to v roku 1988 a v roku 2000. Obe ženy sú toho názoru, že aj napriek dnešnej dobe technológii skrátka nedokážu nahradiť internetové správy čaro ručne písaných listov. Posielajú si aj rôzne pohľadnice z miest, ktoré navštívili či darčeky. A s posielaním listov neplánujú prestať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.