Sú učitelia, na ktorých rýchlo zabudnete a ste radi, že už vás učiť nikdy nebudú. No potom sú tu takí, na ktorých naopak nikdy nezabudnete, pretože vám toho dali veľa a máte im za čo ďakovať. Verónica Duque je presne taký prípad. Snaží sa dať študentom všetko a možno ešte niečo navyše. 

Nedávno sa 43-ročná učiteľka rozhodla učiť svojich študentov tak trochu na vyššej úrovni a hodinu anatómie odučila v špeciálnych šatách, ktoré podrobne mapujú ľudské telo. „Učím už 15 rokov. Vyučujem prírodné a spoločenské vedy, umenie, ako aj angličtinu a španielčinu,“ povedala učiteľka. V súčasnosti učí tretiu triedu a neustále hľadá nápady, ako urobiť hodiny zaujímavejšími. „Surfovala som po internete, keď som odrazu natrafila na reklamu plaviek na AliExpresse. Vtedy som si uvedomila aké ťažké je pre také malé deti predstaviť si usporiadanie vnútorných orgánov. Myslela som si, že by stálo za to skúsiť im to vysvetliť trochu inak,“ povedala učiteľka.

Po tom, čo jej manžel Michael tweetoval fotografie svojej ženy z hodiny, Verónica sa okamžite stala internetovou hviezdou. Považujú ju za akýsi symbol kreativity a obetavosti. Verónica má naozaj veľa spôsobov, ako dokáže prekvapiť svojich študentov. „Už dávnejšie som sa rozhodla použiť maskovanie na hodiny dejepisu,“ uviedla. „Používam tiež kartónové koruny, aby som študentov naučila gramatické kategórie, ako sú podstatné mená, prídavné mená a slovesá. Rôzne gramatické kráľovstvá,“ dodala. Chce dosiahnuť aj to, aby spoločnosť prestala považovať učiteľov za lenivých byrokratických štátnych zamestnancov. 

Pri pohľade na Verónicu v tomto obleku spomenulo niekoľko internetových komentárov Slim Goodbody. Slim Goodbody je kostýmovaná postava, ktorú vytvoril John Burstein a už viac ako štyridsať rokov bojuje za zdravie detí. V súčasnosti jeho produkcie sledujú milióny detí na Discovery Education. V živej show sa premieta po celom USA a každý rok zasiahne tisíce detí.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.