Nechtový salón bol obvinený z týrania zvierat po tom, čo do umelých nechtov vložili tamojšie nechtárky živú rybu. Trendy sa menia, no niektoré zachádzajú do extrémov. A tento krok, ktorý zrealizovali v dubajskom salóne s názvom Nail Sunny’s, vyvolal veľký odpor verejnosti.

Foto od youtube

Krátke video ukazuje celý postup realizácie tejto myšlienky, a to od chytania malých rýb až po ich napustenie do umelého nechtu. Ľudia začali video komentovať a jeden z komentujúcich napísal: „Takže boli kúpené len preto, aby mali traumu a potom boli vybraté, pretože ich už nepotrebovali“. Ďalší komentujúci sa pridal: „Celkom ste stratili rozum, ak si myslíte, že je to v poriadku“.

Salón sa bránil tým, že nijako neublížili rybám, no to ľuďom nestačilo a opäť začali tento komentár kritizovať. Riaditeľka organizácie PETA, Elisa Allen sa k tomu vyjadrila tiež a uviedla: „Používať zvieratá akoby neboli ničím iným ako kozmetickými doplnkami je veľmi smutné a hlúpe. Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre vytrhnutie rýb z ich prirodzeného biotopu a obmedzovanie ich v malých umelých priestoroch. Väčšina ľudí by bola zhrozená, ak by videla tieto bezmocné ryby“.

Malé zvieratká by samozrejme v nechtoch pomaly zomierali, keďže neexistuje spôsob akým by ich bolo možné nakŕmiť a taktiež by tam nemali dostatok kyslíka. Riaditeľka dodala, že salón musí byť nahlásený miestnym orgánom z dôvodu týrania zvierat a mal by mu byť pozastavený prístup na sociálne siete počas celého vyšetrovania.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.