Internet vie byť kruté miesto, ale dokáže aj zázraky. Aj vďaka internetu sa život 42-ročného záhradníka z Ruska zmenil od základov. Fotograf Roman sa rozhodol vyfotografovať svojho priateľa z detstva, ktorý sa volá Yury. Tieto fotografie následne zdieľal online a s nimi vyrozprával aj príbeh, tento príspevok sa stal virálnym.

„S Yurym som sa stretol ešte ako dieťa v tábore pre zdravotne postihnuté deti, kde pracovala moja matka,“ povedal Roman. Yuryho totiž opustila matka ako novorodenca, pričom ho ponechala na prahu detského domova. Časom mu bola diagnostikovaná vývinová porucha. Fotograf povedal, že Yury je síce trochu iný, no je to skutočne pracovitý a milý človek. 

Romanova matka a babka sa vždy zaujímali o chlapca a pomáhali mu najlepšie ako vedeli. Pred pár rokmi ho však využili ľudia, ktorým veril a považoval ich za priateľov. Podviedli ho a na jeho meno si vzali pôžičku v sume 9 300 dolárov a kúpili si v Rusku dom. Yury však nedokázal splácať pôžičku, a tak postupne prišiel o všetko. Táto skupina ľudí si dokonca vzala chlapíka k sebe na dedinu a urobila si z neho doslova otroka.

Yury tam pracoval zadarmo a dostával iba málo jedla, sotva mu stačilo na prežitie. Niekedy ho aj bili a jedného dňa sa ho pokúšali zabiť sekerou, tak sa konečne odhodlal odtiaľ utiecť. Romanova rodina si ho opäť vzala pod svoje ochranné krídla. Keď sa teda vrátil do blízkosti rodiny, Roman ho začal fotografovať pri jeho každodenných činnostiach. A vtedy mu napadlo, že zorganizuje zbierku, ktorá by pomohla Yurymu. 

Podarilo sa mu napokon vyzbierať dostatok peňazí na to, aby Yury splatil všetky svoje dlhy. Stretol sa s ním dokonca aj starosta Ufy a ponúkol mu svoju pomoc. Dnes je jeho život oveľa lepší.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.