Jedna z najväčších a najbohatších spoločnosti na svete – Apple je fenomén, ktorý si vybudoval svoje meno a pevne si ho stráži. Nejeden človek na svoj iPhone či MacBook nedá dopustiť a považuje to za akýsi životný štýl. Ak vás značka Apple zaujíma, prečítajte si nasledujúce zaujímavosti i rôzne pikošky z jej prostredia.

apple fotografia
Foto od Free-Photos

Fakt č. 1: Obrovské zisky – Apple má momentálne na svojich účtoch 2-krát väčší disponibilný zostatok ako americká pokladnica. Avšak, so spoločnosťou Microsoft sú na tom takmer rovnako.

Fakt č. 2: Čas 09:41 – keď ste si všimli reklamné fotografie tejto spoločnosti, zrejme vám neuniklo, že na všetkých smartfónoch je rovnaký čas. A čas 09:41 je tam preto, že práve v túto hodinu predstavil Steve Jobs svetu vôbec prvý iPhone.

Fakt č. 3: Prehnaná cena alebo nie? Možno sa vám zdá, že 1 400€ za iPhone X je veľa. Avšak, predstavte si, že by ste boli v roku 1991 a chceli si zabezpečiť súčiastky na výrobu tohto telefónu. Súčiastky by vás v tej dobe vyšli na neuveriteľné 3 milióny dolárov. Samozrejme, že dnešná doba sa s tou minulou porovnávať nedá, no ako porovnanie je to vcelku zaujímavé.

Fakt č. 4: Prečo práve odhryznuté jablko? Nuž v tom čase, kedy zakladali spoločnosť Apple, bol Steve Jobs frutarián, čiže jedol iba ovocie. A Sillicon Valley, kde tento mág vyrastal, bolo známe práve ovocnými sadmi.

Fakt č. 5: Extrémne zaujímavý a tajný vývoj niečoho nového. Zamestnanci spoločnosti takmer okamžite zistia, že vývojový tím pracuje na niečom novom, pretože údržbári začnú s budovaním steny okolo celého vývojového tímu.

Fakt č. 6: Nie vždy sa darí. Počítač s názvom Apple Lisa nebol šťastným riešením. Bol to absolútny prepadák a po neúspechu tohto zariadenia zakopali 2 700 jednotiek do zeme v Utahu.

Fakt č. 7: Apple mal v prvom kvartáli v roku 2014 ohromné tržby. Zarobil totiž viac ako Facebook, Amazon a Google dohromady.

Fakt č. 8: Túto spoločnosť založili traja, avšak na toho tretieho sa niekedy zabúda. Okrem Steva Jobsa a Steva Wozniaka to bol ešte Ronald Wayne, ktorého niektorí poznajú a iní zas netušia, že aj on mal svoj podiel na vybudovaní tejto značky. Od projektu však odišiel po 12 dňoch, odkedy spoločnosť založili. V tom čase predal svoj 10% podiel len za 2 300 dolárov. Dnes by mal hodnotu 60 miliárd dolárov. Ronald sa však vyjadril, že nič neľutuje.

Fakt č. 9: Pre súčasného generálneho riaditeľa – Tima Cooka, pracuje dnes cca 92 600 zamestnancov, toto číslo však neustále rastie. A zaujímavé je, že Apple za posledné 4 roky zdvojnásobil počet zamestnancov.

Fakt č. 10: Šéfdizajnér Apple – Jonathan Ive, má zvláštny zvyk. V každom videu, v ktorom predstavuje produkt tejto značky si oblieka rovnaké tričko, a to už od roku 2000. Keď si pozriete niektoré z jeho videí, tak si môžete všimnúť, že má na sebe vždy rovnaké tričko značky G-Star.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.