Známeho pouličného výtvarníka Banksy-ho predstavovať netreba. Umelec je známy svojími dielami na múroch  či budovách, ktoré často upozorňujú na vážny sociálny problém. Inak tomu nebolo ani pri diele Civilian Drone Strike (Civilný útok dronov), ktoré upozornilo na dôležitú udalosť kedy drony bombardovali civilné ciele na blízkom východe.

 

Aby však neostalo len pri slovách Banksy sa rozhodol sumu £205,000 , ktoré inkasoval za predaj diela darovať nadácií proti obchodovaniu so zbraňami.  Festival, Art The Arms, na ktorom Bansky  dielo vydražil prebiehal súčasne  s festivalom DSEI svetovo najväčším festivalom, kde sa prezentuje vojenská technika a predaj zbraní v pozitívnom svetle.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.