Počuli ste už niekedy nejaký fakt, ktorý vás neskutočne vydesil? Niekedy stačí jedna jednoduchá vec, aby vám prebehol mráz po chrbte a naskočila husia koža. Môže to byť niečo, čo znie neuveriteľne, nevysvetliteľne alebo čudne, a keď sa to k vám raz dostane, neprestávate na to myslieť celé dni. Tieto desivé fakty môžu dokonca zmeniť váš pohľad na svet. Tu je teda 20 znepokojujúcich faktov, ktorým nebudete chcieť veriť.

1. V rozprávke bratov Grimmovcov o Popoluške si nevlastné sestry odrežú prsty na nohách a päty, aby sa zmestili do topánok. Keď sa im to nepodarí, idú na Popoluškinu svadbu, kde im vtáky vylúpia oči.

cinderella photo
Photo by Edwin01 (Pixabay)

2. William Suff, známy aj ako Vrah prostitútok z Riverside, rád varil na chilli. Na jednej súťaži použil materské mlieko jednej zo svojich obetí a vyhral ju.

chilli photo
Photo by pixel2013 (Pixabay)

3. Posledná fotografia Johna Lennona bola s jeho vrahom Markom Davidom Chapmanom. Chapman zabil Lennona päť hodín po zhotovení fotografie.

john lennon last photo photo
Photo by DECARPENTRIE (Pixabay)

4. Štúdia zistila, že muži aj ženy majú veľa priateľov až do veku 25 rokov a potom ich počet po zvyšok života rýchlo klesá.

friends photo
Photo by josephredfield (Pixabay)

5. Od roku 1989 bolo vďaka DNA dôkazom oslobodených 354 osôb. Z týchto 354 osôb sa 39 priznalo k trestným činom, ktoré nespáchali, a 20 si odsedelo trest smrti.

prison cell photo
Photo by Ichigo121212 (Pixabay)

6. 80 % sexuálne aktívnych ľudí sa niekedy počas svojho života nakazí vírusom HPV. HPV je každoročne príčinou 31 500 prípadov rakoviny.

std photo
Photo by FranckinJapan (Pixabay)

7. 100 biliónov baktérií, ktoré vám pomáhajú tráviť potravu v črevách, vás nakoniec po smrti zje.

intestines photo
Photo by IMGMIDI (Pixabay)

8. Vedci z Harvardu priznali, že francúzska kniha z 19. storočia s názvom „O osude duše“, ktorá sa nachádzala na policiach univerzitnej knižnice, bola zviazaná v ľudskej koži.

leather book photo
Photo by Darkmoon_Art (Pixabay)

9. Na základe štúdie, ktorej sa zúčastnilo viac ako 6 000 ľudí, vedci zistili, že každý tretí muž si po použití toalety neumýva ruky.

clean hands photo
Photo by Couleur (Pixabay)

10. Prieskum odborového zväzu pilotov ukázal, že 56 % pilotov niekedy zaspalo počas letu lietadlom. Z týchto pilotov sa 29 % zobudilo a zistilo, že ich kopilot tiež spí.

pilot photo
Photo by imcockpit (Pixabay)

11. V rokoch 2011 až 2015 boli v Spojených štátoch jednotlivo hlásené štyri prípady varenia pervitínu v obchodnom dome Wal-mart.

drugs photo
Photo by rebcenter-moscow (Pixabay)

12. Podľa správy časopisu The New Yorker z roku 2017 je v Spojených štátoch 2000 aktívnych sériových vrahov.

killer photo
Photo by TheDigitalArtist (Pixabay)

13. V roku 1564 bola vo švajčiarskom Berne postavená socha muža, ktorý jedol deti, a nikto nevie, kto a prečo ju postavil.

Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/child-eater-bern

14. Šváb môže prežiť celý týždeň bez hlavy. Zomrie len preto, že bez úst sa nemôže napiť, a tak zomrie od smädu.

cockroach photo
Photo by Beeki (Pixabay)

15. Vo Francúzsku sa môžete legálne zosobášiť s mŕtvym človekom. Posmrtný sobáš si však vyžaduje súhlas prezidenta a ministra spravodlivosti.

dead photo
Photo by soumen82hazra (Pixabay)

16. V Japonsku nemajú odsúdení na smrť stanovený dátum popravy. Dostanú iba oznámenie dve hodiny vopred.

death penalty photo
Photo by kalhh (Pixabay)

17. Ak sa na seba pozeráte do zrkadla dlhšie ako 10 minút, vaša tvár sa začne deformovať, ohýbať a celkovo vyzerať desivo. Tento jav je známy ako Troxlerov efekt.

mirror photo
Photo by scottwebb (Pixabay)

18. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môžu ženy porodiť svoje dieťa počas pobytu v hrobe. Nazýva sa to posmrtné vytlačenie plodu alebo „pôrod v rakve“.

coffin photo
Photo by Sinousxl (Pixabay)

19. V chýbajúcej kapitole z filmu Charlie a továreň na čokoládu boli dvaja chamtiví chlapci Tommy a Wilbur rozdrvení na fondán.

20. Podľa UNICEF zomrie každé 3,6 sekundy jedno dieťa mladšie ako päť rokov od hladu.

african child photo
Photo by artsysolomon (Pixabay)

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.