V Alpách sa nachádza dom, ktorý je celý zrkadlový. A keďže vtáci majú problém s priehľadnými stavbami alebo napríklad aj oknami, do ktorých niekedy vrazia, tak aj z tejto stavby sa podľa niektorých stala nebezpečná pasca.

Je to úchvatná stavba s názvom Mirage Gstaad, ktorá má odrážať všetky ročné obdobia nádhernej alpskej prírody, no má aj svoje nevýhody, pričom tú prvú sme už pomenovali. Nachádza sa na malebnej lúke nad švajčiarskym Gstaadom a odkedy ju postavili, odráža nádhernú okolitú prírodu.

Mnohí ľudia sa začali ozývať s tým, že je to nebezpečné pre vtákov, ktorí vedia ľahko do budovy naraziť a poraniť sa prípadne niečo ešte horšie. Podľa niektorých je to obrovská pasca pre všetky lietajúce stvorenia v okolí.

Architekt budovy Doug Aitken sa však vyjadril takto: „Pri stavbe bola aj švajčiarska spoločnosť na ochranu vtákov a pridali sme na fasádu ochranné prvky, ktoré vtáci dokážu rozpoznať. Každé tri centimetre sme nainštalovali vodorovné čierne čiary, aby bola stavba pre nich viditeľná“. Avšak, aj na tento komentár sa ozvali ľudia, ktorí sú presvedčení, že takéto opatrenia nestačia.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.