Kto je to? Kde sa skrýva? Žije ešte? Nikto nevie. Celým „menom“ Zodiac Killer je a asi aj ostane jednou z najzáhadnejších osobností amerických dejín ešte niekoľko desaťročí. Mnohí ním pohŕdajú a mnohí ho zas obdivujú, jedno je však isté, tento vrah zaujal verejnosť natoľko, že sa na neho bude zabúdať len veľmi ťažko…

Známe informácie

„Pôsobil“ medzi rokmi 1960-1970. Predpokladá sa, že žil v Kalifornii alebo v Nevade. Do miestnych redaktorstiev boli v rokoch 1969-1974 pod pseudonymom „Zodiac“ doručené štyri šifrované listy. Vďaka týmto listom sa predpokladá, že „Zodiacovi“ za obeť padlo pravdepodobne 37 ľudí, z čoho len päť vrážd bolo potvrdených a dvaja boli zrejme ťažko zranení. Ďalej z listov vyplýva, že vrah bol očividne psychicky chorý, ale napriek tomu veľmi šikovný v šifrovaní a v zakrývaní stôp. Jediná stopa je jeho nakreslený portrét, ktorý nemusí byť presný.

Zodiac photo
Foto: layne mikesell

Listy

Od roku 1969 boli do rôznych mestských redaktorstiev zaslané listy skrývajúce istú šifru, ktorá mala odhaliť „Zodiacovu“ identitu. Okrem toho, boli v rôznom čase zasielané šifrované listy adresované polícii, z ktorých sa vylúštil len jeden. Hovoril o počte obetí, o tom ako „Zodiac“ miluje zabíjanie a ako ho to napĺňa. V poslednom liste znovu adresovanému médiám odmietol odhaliť svoju identitu s tvrdením, že polícia by potom zastavila jeho „zbieranie“ sluhov do posmrtného života. Od vtedy po ňom nebolo už nikdy počuť a našiel sa iba jeden svedok, ktorý prežil jeho vyčíňanie, ale ani on nevedel „Zodiaca“ identifikovať.

Zodiac Killer photo
Foto: hermitosis

Podozrivé osoby

Arthur Leigh Allen – Pri tomto podozrivom existuje asi najväčší počet dôkazom. Začalo sa to dňom, keď „Zodiac“ pri jazere Berryessa dobodal niekoľko ľudí. Allen sa tam nachádzal tiež a vrátil sa ostriekaný krvou a s krvavým nožom. Jeden jeho príbuzný ďalej tvrdí, že Allen sa často menoval „Zodiacom“. Po týchto obvineniach polícia prehľadala jeho obytný príves, kde našla niekoľko nožov, rozpárané zvieratá a podomácky vytvorená bomba. V roku 1974 bol Allen uväznený kvôli zneužívaniu detí a odvtedy nebol prijatý žiadny list od „Zodiaca.“

Earl Van Best Junior – Gary L. Stewart napísal knihu, kde tvrdí, že „Zodiac“ je v skutočnosti jeho otec, Earl Van Best Junior. Toto tvrdenie bolo podložené rôznymi dôkazmi, ako napríklad fotografiou, ktorá sa mala zhodovať s policajným náčrtom. Ďalšími dôkazmi boli odtlačky prstov, armádne a šifrovacie znalosti prebrané od jeho otca a jeho krutosť a kriminálna činnosť. Neskôr sa začalo polemizovať, či sa v šifrách sa neskrýva ukryté meno „Earl Van Best Jr“, čo by potvrdzovalo identitu „Zodiaca“.

Lawrence “Kane” KayeTento muž žil neďaleko obetí a údajne mal jednu z nich aj trápiť ešte niekoľko týždňov pre vraždou. Po vražde jednej z obetí ho mal zbadať jeden z vyšetrujúcich policajtov, ako sa pohybuje po okolí. Pri tomto človeku však existuje malé množstvo dôkazov, takže nie je ho zatiaľ možné usvedčiť.

Okrem týchto, existujú samozrejme mnohé ďalšie teórie, no žiadna z nich nebola doposiaľ potvrdená.

zdroje: biobustlefreshlywordedwiki

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.