Preslávil sa svojim výzorom i postavením a bol považovaný za najznámejšieho leva na svete. Scarface žil v rezervácii Maasai Mara a tento svet opustil ako 14-ročný. Levy sa zväčša dožívajú od 10 do 14 rokov a teda dožil sa pekného veku. Tohto samca preslávila jeho jazva cez pravé oko, ktorá sa nedala prehliadnuť.  

Počas života leva ho ľudia vyhľadávali zakaždým, keď sa prišli pozrieť do rezervácie a dokonca sledovali aj jeho profil na Facebooku. Scarface vystupoval v rôznych dokumentárnych filmoch ako aj v populárnom Big Cat, ktorý vysielala stanica BBC. Vedúci rezervácii napísali, že pri jeho umieraní bolo iba pár ľudí s jedným autom a lev poslednýkrát vydýchol v pokoji bez toho, aby ho niekto rušil. Dodali, že je im to veľmi ľúto, no stal sa legendou, ktorá bude žiť naveky.  

Mnoho ľudí, vrátane tých šťastlivcov, ktorí ho mohli vidieť naživo vzdali poctu tomuto padlému kráľovi aj na diaľku. Scarface bol kedysi dominantným vodcom, ktorý panoval na území veľkom približne až 1 000 kilometrov štvorcových. Bol to skutočne rešpektovaný samec, ktorého odkaz tu bude žiť podľa predstaviteľov rezervácie už navždy. 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.