Dublin nie je len o Guinness a chlapíkoch v zelenom klobúku. Sú tu totiž veľmi priateľskí ľudia, čerstvý vzduch a nájdete tu tiež históriu a bohatú kultúru. Taktiež množstvo skvelých obchodov a reštaurácií.

Je ľahké sa tam dostať

Dajú sa zohnať aj lacné letenky. Akonáhle sa dostanete na letisko v Dubline, centrum mesta je vzdialené len 30 minút jazdy taxíkom. Prípadne môžete použiť vlaky, premávajú z Veľkej Británie do Holyhead, kde môžete prestúpiť na priamy trajekt do Dublinu a ten premáva denne.

dublin fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)

Môžete ísť hocikde

Akonáhle ste bez batožiny, nie je potrebné využiť taxík ani autobusy, pretože sa dostanete v Dubline všade pešo. Je to kompaktné mesto so všetkými hlavnými atrakciami blízko seba – Garden of Remembrance, Ha’penny Bridge, Temple Bar, Trinity College Merrion Square.

dublin Garden of Remembrance fotografia
Foto od infomatique

Má fascinujúcu históriu

Viac ako 1000 rokov staré historické pamiatky. Od Viktoriánskych budov po gruzínske brány a dokonca aj stredoveké hrady. Dublinský zámok bol postavený v 13. storočí na vikingskom území – je východiskovým bodom vďaka svojej centrálnej polohe pri ulici Dame. Prípadne navštívte zámok Drimnagh – skvelý príklad normanskej architektúry alebo zámok Dalkey v malebnom meste, ktorý je najzábavnejšou voľbou, ak máte deti.

Drimnagh dublin fotografia
Foto od Brendan Keenan

Výborné jedlo

V Dubline sú gurmánske reštaurácie na ulici spolu s útulnými krčmami a susedné reštaurácie takisto nie sú vôbec fádne. Bez ohľadu na to, kam pôjdete, jedlo je vždy čerstvé – čiastočne vďaka množstvu trhov a morských plodov priamo z pobrežia. Patrick Guilbaud je reštaurácia, ktorá bola odmenená známou hviezdou Michelin a ponúka skutočné írske jedlá s moderným vkusom. Alebo navštívte L. Mulligan Grocer, kde zoženiete aj výborné pivo alebo whisky.

restaurant in dublin fotografia
Foto od infomatique
Má vynikajúcu hudobnú scénu

Z tradičných írskych ľudových melódií hraných v krčmách až k spevu v úžasnej Katedrále Kristovho kostola. V Dubline je mnoho miest, kde sa dá ísť na živú hudbu rôzneho žánru.

Vodné športy

Prekvapenie! Môžete surfovať, plachtiť, vyskúšať kajak a kitesurf v Dubline. Začiatočníci sa môžu učiť v Grand Canal Dock. Zatiaľ čo profesionáli milujú výzvu a snažia sa pokoriť vlny a udržať sa na surfe v Dublin Bay.

dublin bay fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)

Miestni obyvatelia sú priateľskí

V Dubline sú ľudia naozaj priateľskí. Ak sa stratíte, hľadáte nejakú pomoc alebo jednoducho chcete spoznať miestnych ľudí, nebojte sa zastaviť cudzinca na ulici alebo ísť do krčmy a porozprávať sa s tamojšími.

K dispozícii je obrovské množstvo bezplatných služieb

Dublin má povesť drahého mesta, ale nemusí to tak byť. V meste sú bezplatné múzeá  medzi ktoré patria Národné múzeum Írska, Vedecká galéria a Národná galéria. Môžete prechádzať niekoľko hodín medzi miestami, kde spoznáte umenie a remeslá alebo zriedkavé historické knihy na trhoch Temple Bar.

museum in dublin fotografia
Foto od aialagarcia

Ohromujúci výhľad na hory

Najlepšie výhľady v Dubline nájdete na Howth Head, kde uvidíte Wicklow Mountains v celej svojej kráse. Môžete si tiež vychutnať veternú prechádzku po vrcholoch útesu. Aqua ponúka úžasný výhľad na Írske Oko.

dublin eye fotografia
Foto od infomatique

Nočný život je vynikajúci

Dublin je domovom rozmanitého sortimentu tradičných krčiem, barov a ulice sú v noci veľmi bezpečné. Zabudnite na turistický Temple Bar a choďte do pivnice Yamamori Izakaya, kde dostanete japonské pivo alebo whisky. Hrať vám bude hudba ako house alebo pop.

temple bar dublin fotografia
Foto od infomatique
Zdroj: dailymail

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.