Či už máte radi tučniaky, mačky alebo iné zvieratá, ponúkneme vám niekoľko destinácii s vysokou koncentráciou vášho obľúbeného zvieraťa. Ide o konkrétne ostrovy, ktoré okrem toho, že sú krásne, majú ešte túto pridanú hodnotu.

Vzťah medzi ľuďmi a zvieratami je nepochybne jemný, preto by ste mali dbať aj na svoje správanie, ktoré by malo byť na tom-ktorom ostrove adekvátne. Musíte striktne dodržiavať pravidlá a zažijete to, o čom sa vám možno len snívalo.

Ostrov Flamingo, Aruba

Tyrkysové vody a nedotknuté biele piesky. Horúce miesto je v súkromnom vlastníctve a  návštevníkom ponúka plavbu po niekoľkých karibských ostrovoch. A to vrátane plameniakov, ku ktorým sa dostanete za poplatok. Taktiež ich budete môcť kŕmiť alebo sa s nimi fotografovať.

flamingo island fotografia
Foto od a200/a77Wells

Miyajima, Japonsko

Ak je Bambi váš obľúbený film, možno Miyajima by mal byť na vašom cestovateľskom zozname. Ostrov je prezývaný aj „ostrov srncov“ a dostanete sa tam z Hirošimy. Toto miesto obýva viac ako 1000 srnčekov, ktoré sa neboja ľudí. Lákajú turistov z celého sveta zo zrejmých dôvodov.

Miyajima island fotografia
Foto od Dunphasizer

Ōkunoshima, Japonsko

Vírusové fotografie množstva veľkých zajačikov z tohto miesta spôsobili, že turistika na japonskom ostrove vystrelila veľmi rýchlo. Stovky divokých králikov okupujú Okunoshima a hoci nie je známe, ako sa dostali na ostrov, úradníci zakázali prinášať tam možných predátorov, ako mačky a psov, aby udržali tieto chlpaté stvorenia v bezpečí.

Foto od wikimedia

Pig Beach, Bahamy

Väčšina turistov tam smeruje s cieľom plávať s ošípanými. Asi 82 kilometrov južne od mesta Nassau, je pláž Pig domovom roztomilých zvieracích spoločníkov. Biela piesočná pláž je však prístupná iba loďou. Ľudia majú povolené kŕmiť ošípané, ale odporúča sa, aby im dávali iba zeleninu, plody či obyčajnú pitnú vodu.

Foto od wikimedia

Ostrov Macquarie, Austrália

Na ostrove Macquarie chovajú 4 rôzne druhy tučniakov. Ide o austrálske územie, ktoré je súčasťou Tasmánie. Nájdete tam približne až 4 milióny týchto zvierat. Do ich územia sa organizujú výlety loďou, pretože návštevníci musia získať povolenie dostať sa k blízkosti rezervácie pod záštitou UNESCO. Ak budete mať šťastie, tak okrem tučniakov uvidíte aj tulene či veľryby.

Foto od wikimedia

Ostrov Ainoshima, Japonsko

Ak milujete mačky a chceli by ste svoju dovolenku stráviť v ich blízkosti, tak japonský ostrov Ainoshima je na to ako stvorený. Okolo vás budú totiž pobehovať stovky voľne sa pohybujúcich mačiek.

Foto od youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.