Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát za deň môže mať samica leva pohlavný styk, keď je v ruji a tiež aj to, ktorí ľudia sú viac náchylnejší na úzkosť.

 

,,Profesori Jack Levin a Arnold Arluke urobili experiment s 240 ľuďmi, keď skúmali ich názor. Predložili im štyri fiktívne články. Jeden sa týkal útoku človeka na človeka, pričom obeť po ňom skončila so zlomenou nohou, viacerými tržnými ranami a v bezvedomí. Druhý článok poukazoval na zbitie ročného dieťaťa a 30-ročného dospelého. Ďalšie dva články sa týkali týrania šteniatka a šesťročného psa. Kým rozdiel medzi zvieracou či detskou obeťou bol štatisticky bezvýznamný, ľudia boli viac citovo otrasení z utrpenia psov ako dospelých. „Respondenti boli výrazne menej rozrušení, keď boli obeťami dospelí ľudia,“ opísali vedci. Výsledky štúdie tak naznačujú, že ľudia naozaj vnímajú svojich psov ako členov rodiny.“

,,Optimistickí jedinci majú tendenciu stanovovať si ciele a sú sebaistí v ich dosahovaní. Medzi konkrétne ciele môžu patriť zdravé návyky, ktoré prispievajú k dlhšiemu životu. Predchádzajúce výskumy zistili prepojenie optimizmu so zdravou stravou a cvičením. U takýchto ľudí sa zlepšila činnosť srdca a funkcia pľúc, posilnil sa ich imunitný systém a znížilo riziko úmrtia. Čím viac človek uprednostňuje zdravý životný štýl, tým optimistickejší prístup k životu má, a to vedie aj k správnemu fungovaniu jeho telesných orgánov.Ak žijete život v strese a negatívnych myšlienkach, tak pre vás stále nič nie je stratené, nakoľko sa preukázalo, že svoj mozog môžete pravidelne trénovať a viesť k optimizmu. Jednou z účinných metód, ako zmeniť myslenie, je meditácia. Už pri pravidelnom meditovaní aspoň tridsať minút denne počas dvoch týždňov nastávajú preukázateľné zmeny vo funkcii a štruktúre mozgu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.