V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kto bol posadnutý Whitney Houston a chcel z nej urobiť jednu z jeho manželiek a tiež aj to, kedy a prečo boli vynájdené bežecké pasy.

 

,,Aj svetový terorista číslo jeden Usáma bin Ládin má niečo rád na „nenávidenej“ Amerike. Jeho platonická láska z USA sa volá Whitney Houston. Slávnu speváčku, ktorá sa preslávila aj vďaka filmu Osobný strážca, si Bin Ládin podľa svojej bývalej slúžky Kole Boof zamiloval už dávnejšie.„Povedal mi, že Whitney je tá najkrajšia žena, akú kedy videl,“ vyhlásila dnes 37-ročná Kola, ktorej život poznačil krutý osud sexuálnej otrokyne. Ukrývajúci sa zločinec chcel dokonca získať speváčku pre seba a konvertovať ju na islam. „Prezradil mi, že po nej veľmi túži aj napriek tomu, že hudba je zlom. Chcel minúť veľké peniaze na to, aby sa dostal do Ameriky a stretol sa s ňou,“ uviedla Kola.Terorista plánoval dokonca 43-ročnú Whitney aj hmotne zabezpečiť. „Chcel jej darovať vilu na okraji Chartúmu (v Sudáne),“ dodala žena, ktorá o živote s Ládinom napísala aj knihu. Whitney, ktorá má časy najväčšej slávy za sebou, sa v súčasnosti lieči z drogovej závislosti.“

,,Behúň“ vynašiel anglický stavebný inžinier Sir William Cubitt v roku 1818. Princíp fungovania bol jednoduchý, väzni stúpali po „nekonečných schodoch“, ktoré svojim točením dokázali pumpovať vodu alebo drviť zrno. Ak by počas vyčerpávajúcej osemhodinovej „smeny“ väzni naozaj šliapali po normálnych schodoch, vyšplhali by sa aj cez dva kilometre do výšky. Námaha spojená s podvýživou často viedla k chorobe väzňov, ale väznice v Británii a Spojených štátoch aj napriek tomu tieto stroje kupovali.V Anglicku sa bežiaci pás využíval až do konca 19. storočia, postupom času ich však prestali používať. Väzňov potom využívali napríklad na zber bavlny alebo kladenie tehál. Keď v 60. rokoch minulého storočia istý doktor Kenneth Cooper preukázal zdravotné účinky bežiaceho pásu, zažil tento vynález obrovský návrat. V dnešnej dobe je obľúbeným „mučiacim“ nástrojom pri cvičení.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

3 KOMENTÁRE

  1. Sú tu zaujímavé informácie, ale zdá sa, že niektoré sú už dosť staré. Whitney sa teraz asi ťažko lieči z drogovej závislosti, keďže je už veľa rokov mŕtva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.