Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, na základe čoho vedia psy zistiť, kedy by ste mali byť doma z práce a tiež aj to, približne koľko percent Američanov verí v anjelov.

 

,,Väčšiu vieru v anjelov podľa americkej agentúry vykazujú ženy než muži. Percento ľudí presvedčených o ich existencii sa však postupne znižuje. Podľa podobného prieskumu z roku 2006 verilo vtedy v anjelov o štyri percentá viac Američanov než teraz. Prieskum vykonaný v USA v roku 2008 ukázal, že 77 percent obyvateľov USA je presvedčených o tom, že nad nimi po celý život drží ochrannú ruku anjel strážny.“

,,Aj srdce je sval, aj ono podlieha gravitácii. Hoci v prípade prúdenia krvi z nôh späť do srdca predsa len krv bojuje s gravitáciou, vo vesmíre sú tie podmienky ešte o niečo zložitejšie.Prácu srdca mimo gravitačného pola ovplyvňuje veľkosť a tvar srdca. Mení sa mikrogravitácia a v pravej aj ľavej komore prichádza k zníženiu hmotnosti.Môže dôjsť k poklesu objemu krvi, dochádza dokonca aj k poklesu srdcovej frekvencie, zmene krvného tlaku, ktorý je nižší ako na Zemi.V priestore bez gravitácie sa do srdca vracia menej krvi ako bežne na zemi, väčšina „ostáva“ v nohách, v tomuto stavu prispieva aj spomínaná atrofia, kedy svaly nevykonávajú bežnú činnosť.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.