Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zvieratá môžu vykazovať správanie podobné depresii a tiež aj to, aká bola priemerná dĺžka života v starovekom Ríme.

 

,,V San Franciscu s úžasným výhľadom na azda najznámejší most sveta sa nachádza pláž Baker beach, ktorú navštevujú miestni nudisti. Občas to však nevyzerá ako nudistická pláž, keďže je tu množstvo oblečených turistov. Severná časť pláže je viacej skrytá a vhodnejšia pre nudistov. V roku 1959 napadol 18 ročného chlapca veľký biely žralok, ale žiaden útok žraloka sa odvtedy nezopakoval. Výhľad na most Golden Gate ako aj okolité prostredie ju zaraďuje medzi najkrajšie nudapláže sveta.“

,,Ženy majú pravdepodobne aj častejšiu skúsenosť než muži s niektorými ďalšími bežnými symptómami, čiastočným skrátením dychu, žalúdočnou nevoľnosťou, zvracaním, bolesťou chrbta alebo čeľuste. Na druhej strane ženy s výraznou nadváhou, alebo obezitou nezriedkavo nemajú žiadnu bolesť, skôr menšiu nevoľnosť, takže vôbec lekársku pomoc nevyhľadávajú. Ďalšou skupinou chorých sú osoby s cukrovkou, ktoré pri akútnom infarkte myokardu nemusia pociťovať žiadne varovné signály.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.