A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čím boli platení kedysi učitelia v Rusku a tiež aj to, ako sa cítia páry, ktoré spolu spia nahé.

 

,,Toto nie je práve niečo, čo by museli vedci roky študovať. Stačí sa opýtať každého, kto spí nahý, predovšetkým žien, a všetci bez rozdielu vám povedia, že sa nahí cítia v posteli zmyselnejší. Až 57% ľudí, ktorí spia nahí, sú podľa prieskumu šťastnejší ako tí, ktorí na seba obliekajú pyžamo. Pravdepodobne za tým stojí jednoduchý fakt a to, že majú oveľa častejšie sex. Ak ste s partnerom v posteli obaja nahí a dotýkate sa kožou na kožu, začne sa vo väčšej miere uvoľňovať hormón šťastia, oxytocín, ktorý vyvoláva pocity spojenia a sexuálnej príťažlivosti.“

,,Na BBC sa 22. septembra 1998 objavil článok, ktorý stručným nadpisom čitateľom vysvetlil, že učitelia boli vyplatení pomocou vodky. Situácia sa odohrala na ruskom Sibíri v oblasti Maima z Altajskej republiky, kde v tom čase štátne úrady nemali takmer žiadne peniaze na to, aby zabezpečili plynulý chod viacerých inštitúcií a medzi nimi aj škôl.Článok zo septembra popisoval, ako veľká časť učiteľov nedostala svoje výplaty od februára či marca, a tak sa protestovalo či štrajkovalo. Altajsko nakoniec v auguste zabezpečilo dodatočné peniaze od ruskej federálnej vlády, ale kým prišli na účet štátnych orgánov, ešte to chvíľu trvalo.Učitelia preto boli namiesto peňazí odmenení 15 fľašami vodky. Každý z nich si mohol domov odniesť tento počet fliaš, pričom si uvedomili, že vodka je koniec koncov lepšia ako nič. Alkohol mohli aspoň predať susedom či známym. Pôvodné plány dokonca rátali s tým, že učitelia dostanú namiesto peňazí toaletný papier či doplnky z pohrebníctva.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.