Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko hodín strávi v práci za celý svoj život priemerný človek a tiež aj to, v ktorom štáte môžu byť zamestnankyne legálne prepustené za to, že sú príliš atraktívne.

 

,,Keď sa nás niekto dotkne, prakticky bezprostredne cítime jeho dotyk. Cítime, že sa nás dotkol, cítime kde sa nás dotkol, vnímame silu jeho dotyku, teplo, ale aj spôsob dotyku a veľa iných informácií. Dotyk rezonuje v nervoch, v mieche, ale aj v mozgu. Rezonuje v nervoch, preto sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie a cítime teplo. Koža sa zahreje. Dotyk rezonuje v mieche, preto cítime príjemný a hrejivý pocit. A nakoniec dotyk rezonuje v mozgovom kmeni a v mozgu a stimuluje vylúčenie oxytocínu. Tento posledný proces je trochu oneskorený, najprv zacítime dotyk a až potom ho „prežijeme“. Samozrejme sú určité mechanizmy, ktoré sú ešte stále skryté.Dotyk je impulzom k vylúčeniu oxytocínu a dotýkame sa predovšetkým s ľuďmi, ktorých máme radi a s ktorými máme vzťah. Ak nám niekto ubližuje, vyhýbame sa mu. A už vôbec netúžime po jeho dotyku.“

,,Máte pred sebou úlohu, ktorú potrebujete urobiť, ale nejde vám to. Pozeráte sa na obrazovku počítača alebo do zošita a nedokážete sa sústrediť. Hlavou vám totiž behajú tisíce myšlienok, ktoré sa nedajú zastaviť. Schválne, viete, koľko hodín denne premýšľate?Mozog potrebuje občas vypnúť – či už vám hlavou behajú pozitívne, alebo negatívne myšlienky. Inak sa môže upchať a tým si koledujeme hneď o niekoľko problémov. Budete náchylnejší k duševným ochoreniam, preplnený mozog vás paralyzuje pri rozhodovaní sa a predovšetkým znižuje aj kvalitu spánku.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.