V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko vody obsahuje vodový melón a tiež aj to, kde sa vráti samica žirafy, keď je pripravená na pôrod.

 

,,Ak by si chcela schudnúť 0,5 kg týždenne, bolo by potrebné vzdať sa napríklad každého obedu, alebo odbehnúť 40 minút denne. Asi ti je jasné, že behať takmer 5 hodín týždenne aby si zhodila 0,5 kg nie je zrovna motivujúce. Jeden z dôvodov, prečo čisto zaradenie cvičenia väčšine ľudí neprinesie úbytok váhy je v preceňovaní.Na druhú stranu – len diéta sama o sebe tiež nie je ideálna. Zhadzuješ síce tuk, ale aj svaly. Preto je potrebný dostatok bielkovín a pohyb, ktorý prispieva k tvorbe svalov – a tie formujú krásnu, pevnú postavu.Ako by to teda malo byť? Vyčleň si denne určitý čas, ktorý chceš venovať chudnutiu. Či už to bude 20 minút alebo hodina. Nech je ⅓ tohto času venovaná zdravému stravovaniu – priprav si doma výživné jedlo so zeleninou, kvalitnými bielkovinami. Zvyšok času venuj prechádzke, či inej športovej aktivite – hlavne nech je to niečo, čo ťa baví a napĺňa.“

,,V prvom rade obsahuje vodový melón – ako už naznačuje jeho názov – vodu, a síce až 90–95 percent. Odhliadnuc od toho sa tu nachádza aj veľa vitamínov, predovšetkým vitamín A a trochu aj vitamínu C. V neposlednom rade tu nájdeme železo, horčík, fosfát a vápnik. Melón má nízky obsah sodíka, v spojení s draslíkom, čo zabezpečuje čistenie obličiek.“

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.