A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý známy herec naučil Zaca Efrona jazdiť na motocykli a tiež aj to, koľko času za celý svoj život strávi priemerný dospelý človek pozeraním na obrazovky.

 

,,Podľa WHO na následky fajčenia zomiera každý druhý fajčiar. Na epidémiu fajčenia každý rok zomiera vyše sedem miliónov ľudí. Z nich šesť miliónov sú konzumenti alebo bývalí konzumenti tabakových výrobkov a približne 890 000 nefajčiarov, ktorí sú proti svojej vôli vystavení tabakovému dymu. Každých šesť sekúnd zomrie na svete jeden človek na následky fajčenia, čo predstavuje jedného dospelého z desiatich.Pasívne fajčenie zabíja. Za pasívne fajčenie sa označuje vdychovanie tabakového dymu ľuďmi, ktorí síce nefajčia, ale sú nútení vdychovať tento dym v uzavretých priestoroch, ako napríklad v reštaurácii alebo na pracovisku. Tabakový dym obsahuje vyše 4 000 chemických látok, z ktorých najmenej 250 je škodlivých a vyše 50 karcinogénnych.“

,,Mužská sexualita je podľa odborníkov viac biologicky podmienená, ženské prežívanie sexu je podstatne viac ovplyvnené psychologickými faktormi. „Ženy majú tiež dlhší orgazmus (16 sekúnd až viac ako minúta), viac ako štvrtina je multiorgazmických, čo je u mužov skôr veľkou raritou,“ vysvetľuje Weiss.Je zistené, že keď je človek zamilovaný, zreteľne stúpa koncentrácia fenylethylamínu, čo je látka, ktorá je svojím zložením podobná povzbudzujúcim amínom, napríklad methanfetamínu, u nás známemu ako pervitín. „Tvrdenie, že je zamilovaný človek opitý láskou, je nepresné, on je priamo sfetovaný láskou,“ hovorí sexuológ a dodáva, že tak ako u iných drog, aj na túto si organizmus postupne zvyká a prestáva na ňu reagovať. „Aj tým sa dá vysvetliť, prečo je zamilovanosť iba dočasná. Erotická fascinácia zvyčajne trvá maximálne dva tri až roky.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.