A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina ma najkratší pracovný týždeň a tiež aj to, koľko novorodencov sa každodenne nakazí vírusom HIV v Afrike.

 

,,Čítanie kníh podporuje takmer všetky oblasti myslenia. Ľudia, ktorí čítajú, majú vyššiu inteligenciu a všeobecné vedomosti než tí, ktorí nečítajú. Venovať sa čítaniu kníh by sme mali aj vo vyššom veku. Udržiavame si tým bystrú myseľ, čo popísala v štúdii profesorka Anna Cunninghamová z Kalifornskej univerzity v Berkeley. Podľa uvedenej štúdie čítanie podporuje analytické myslenie. Lepšie pochopiť problém, zistiť príčinu a navrhnúť správne riešenie, to všetko sú kompetencie užitočné v rôznych oblastiach života, nielen v zamestnaní.Čítanie je jednoduchá cesta ako relaxovať. Iba 6 minút čítania denne dokáže zredukovať hladinu stresu o dve tretiny. Podľa psychológov funguje čítanie pri znižovaní stresu lepšie, ako prechádzka na čerstvom vzduchu, počúvanie upokojujúcej hudby alebo hranie počítačových hier. Je jedno akú knihu čítame. Jej schopnosť odpútať naše myšlienky a sústrediť sa na obsah je najlepším spôsobom, ako sa rýchlo zbaviť stresu.“

,,Pokiaľ patríte k tým ľuďom, ktorí by najradšej prácou trávili počas týždňa čo najmenej času, možno by ste mali zvážiť odsťahovanie sa do Holandska. Najnovší rebríček totiž jasne dokazuje, že práve tu pracujúci trávia prácou najmenej času. Rebríček dala dohromady spoločnosť Bamboo HR zo štatistík zverejnených Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).Holandsko zo všetkých krajín vyšlo najlepšie – ženy tu v priemere strávia prácou 25 hodín týždenne, muži 34 hodín. Z toho vyplýva, že Holanďania sa tešia z 29-hodinového pracovného týždňa, teda sú najbližšie k 4-dňovému pracovnému týždňu.Druhou krajinou, kde obyvatelia pracujú najmenej času, je Dánsko. V priemere je to 32 hodín, pričom ženy pracujú 31 hodín týždenne, muži o tri hodiny viac.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.