V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina má najväčší investičný fond na svete a tiež aj to, koľko volieb prehral Abraham Lincoln predtým, ako sa stal prezidentom USA.

 

,,Väčšina predností, ktorými sa cesnak pýši, sa spájajú so zlúčeninou alicín, so silnými antioxidačnými, antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami. Cesnak je bohatý na vitamíny a minerály (vitamín B1, B6, C, mangán, vápnik, meď a selén). Pomôže už malý strúčik denne – chrániť telo a posilňovať celkové zdravie. Cesnak tiež zlepšuje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje srdcovým ochoreniam. Spomaľuje tiež vývoj artériosklerózy.Väčšinu zdravotných benefitov ponúka cesnak v surovom stave. Ak chceme zvýšiť účinnosť prírodného antibiotika, mali by sme ho konzumovať nalačno. Nakrájajte jeden alebo dva strúčiky cesnaku a prehltnite na prázdny žalúdok, zapite s trochou citrónovej vody. Teplá citrónová voda znižuje silný zápach.“

,,Asi 3 – 5 % svetovej populácie prejavuje apatiu voči hudbe. Nazýva sa to hudobná anhedónia. Hudobná anhedónia je odlišná od všeobecnej anhedónie, čo je neschopnosť cítiť akúkoľvek radosť a je často spojená s depresiou. V skutočnosti nie je nič inherentne zlé s týmto špecifickým druhom anhedónie. Ľahostajnosť k hudbe nie je zdrojom depresie alebo utrpenia akéhokoľvek druhu. Jediným utrpením je pre takýchto ľudí nepochopenie ostatných.Výskumníci štúdie dúfajú, že tieto poznatky prinesú vedcom trochu viac pochopenia pri vývoji mozgu v súvislosti s hudbou, ktorá sa mení na odmenu.Zatiaľ vieme, že hudba nám poskytuje dopamín, môže nám spôsobiť zimomriavky a pre niektorých ľudí to môže byť nuda.Takže, keď vám niekto nabudúce povie, že ho nezaujíma nejaká kapela alebo sa mu nepáči skladba, ktorá práve hrá v rádiu, možno by ste ho nemali súdiť. Niektorí ľudia dobrú pieseň skutočne nevedia oceniť.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.