A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zviera vydrží bez vody dlhšie ako ťava a tiež aj to, ktorá časť ľudského tela je rovnako jedinečná ako vaše odtlačky prstov.

 

,, Základom pozitívneho myslenia je presvedčenie, že keď budete myslieť naozaj pozitívne, tak dosiahnete všetko, čo len chcete. Pozitívne myslenie vychádza z predpokladu, že keď budete nahlas aj vo svojom vnútri tvrdiť, že to, po čom túžite už nastalo, tak to naozaj nastane. Myslením dokážete zmeniť realitu.“

,,Kanadskí vedci z Torontskej univerzity sa pokúsili odpovedať na otázku, ako vplýva spev na bábätká. Zistili, že spievanie ich jednak dokáže upokojiť viac ako rozprávanie a jednak prispieva k posilňovaniu vzťahu s rodičmi či zlepšovaniu zdravia a pomáha rozvoju reči.Sandra Trehub, ktorá výskum viedla poznamenala, že hlas je pre dieťa veľmi silným stimulujúcim prvkom a bábätká ho dokážu rozoznať ešte skôr ako tvár.To, že sa bábätkám spev páči, vidí každý. Ťažšie je však určiť, či tento pozitívny emocionálny vnem vychádza priamo zo spevu alebo tu rolu zohráva aj niečo iné, ako napríklad pozornosť rodiča alebo upokojujúce dotyky.Spev má na bábätká aj pozitívne fyziologické účinky. Istá americká štúdia ukázala, že u predčasne narodených detí, ktoré ležali na jednotke intenzívnej starostlivosti a rodičia im spievali, sa preukázali zlepšenia srdcových a respiračných funkcií, lepšie spali, jedli a mali aj vyšší váhový prírastok.  Podobné pozitívne výsledky preukázal aj iný výskum, so zameraním na spievanie v neonatálnych oddeleniach.“

 

Zdroje 1234567             

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.