Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zviera je väčšie ako basketbalové ihrisko a tiež aj to, o koľko percent sa zvyčajne prekročí rozpočet na prípravu olympijských hier.

 

,,Podľa viacerých vedeckých štúdií má hudba pozitívny vplyv na výkon pri tréningu. Jednou z nich je aj výskum vedcov z Research Institute for Sport and Exercise Sciences z Liverpoolu. Vedci sa zamerali na sledovanie výkonu cyklistov v závislosti od hudby. Zistili, že keď účastníci štúdie počúvali rýchlejšiu hudbu, podali lepší výkon (prešli väčšiu vzdialenosť), ako keď šliapali do pedálov pri pomalej hudbe.“

,,Hoci slzy vyzerajú pri každej príležitosti rovnako, v skutočnosti sa ich charakter mení v závislosti od príčiny plaču. Ak plačeme kvôli vnútornému trápeniu či bolesti, slzy sa odlišujú od tých, ktoré vznikli pri krájaní cibule. Niektoré výskumy dokázali, že emocionálne slzy obsahujú navyše stresový hormón adrenalín, pričom jeho vylúčením dochádza k psychickému uvoľneniu. Svojím zložením sa slzy smútku podobajú tým, ktoré sme vyplavili z radostných dôvodov. Rozlišujeme tri druhy sĺz – reflexné, bazálne a emotívne. V bazálnych a reflexných nájdete 98% vody, emocionálne obsahujú väčšie množstvo stresových hormónov.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.