V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, akú hodnotu má majetok britskej kráľovskej rodiny a tiež aj to, akú schopnosť majú ľudia, ktorí majú poruchu pozornosti (ADHD).

 

,,Lepšie pracovné podmienky priaznivo vplývajú na našu psychiku. Čím lepšie sa cítime, tým lepšie sa nám pracuje. Pracovná efektivita je premenná, ktorá sa mení v závislosti od nášho vnútorného nastavenia. De Neve tvrdí, že výhodou štvordňového pracovného týždňa môžu byť aj pozitívne dopady na duševné zdravie zamestnancov. Zvýšila by sa ich produktivita, znížila frustrácia a pocit časovej tiesne v spojitosti s rodinným životom.“

,,Často sa uvádza, že typickým obrazom dospelého s ADHD je človek po 30. roku života. Neusadený, často meniace zamestnania aj vzťahy. Nedarí sa mu realizovať svoj plný potenciál a nedosahuje také sociálno-ekonomickej úrovne, ktorá by jeho predpokladom zodpovedala. Môže sa častejšie stať účastníkom dopravných nehôd, podľahnúť zlozvykom ako fajčenie, prokrastinácia, nedostatočná starostlivosť o zdravie a stravovanie, nadužívanie alkoholu a tak ďalej. Hoci opísané prvky znejú naozaj negatívne, ľudia s ADHD môžu byť aj extrémne úspešní, vysoko inteligentní a schopní jedinci. Práve tí sa často naučia svoje prejavy kompenzovať a urobiť ich pre druhých takmer neviditeľnými. Kľúčom je okrem životných okolností a ďalších faktorov aj to, či sa človek naučí so symptómami syndrómu správne nakladať, trénovať svoju myseľ a pristúpiť ku zvládaniu ADHD aktívne.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.