V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré povolanie je druhým najnebezpečnejším povolaním v Spojených štátoch a tiež aj to, koľko percent žien, ktoré sa dozvedia, že čakajú dieťa s Downovým syndrómom, idú na potrat.

 

,,Podľa odhadov Medzinárodnej organizácie práce je na celom svete zapojených do detskej práce 152 miliónov detí, čo predstavuje takmer jedno z desiatich detí na celom svete. Takmer polovica z týchto detí pracuje v nebezpečnej práci, ktorá priamo ohrozuje ich zdravie, bezpečnosť a morálny vývoj. Deti vo veku od 5 do 11 rokov tvoria najväčší podiel pracujúcich detí. Najviac pracujúcich detí je v najchudobnejších častiach sveta. V Afrike je do detskej práce zapojená až pätina detí, čo predstavuje 72 miliónov. Ázia a Tichomorie sú na druhom mieste, kde pracuje 7 % všetkých detí – 62 miliónov.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

  1. Najnebezpečnejšie povolanie v USA je prezident. Percentuálne (keďže ich nebolo veľa a aj ich poväčšine zabili) to vychádza. 😊

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.