A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete.aký dlhý by bol deň na Zemi ak by neexistoval Mesiac a tiež aj to, koľko stredných škôl vo Francúzsku má automaty na kondómy.

 

,,V prípade pozitívnych a negatívnych aspektov hier na život človeka je otázne, ktoré prevládajú. Štúdií je mnoho a každá prichádza s inými výsledkami. V prípade pozitív a negatív si tiež treba uvedomiť, či má daný výskum za vzorku respondentov v detskom veku alebo dospelých jedincov.Magazín Nature sa zameral na skúmanie mozgu ľudí, ktorí pravidelne hrajú hry. Výsledok mnohých prekvapil. Hráči majú nielen väčšiu sivú mozgovú kôru, ale aj lepšie nervové prepojenie v samotnej kôre. Hranie trénuje mozog, ale zlepšuje aj kreatívne myslenie a schopnosť rýchlo sa rozhodovať.“

,,Vedci z Británie totiž pozorovali dve skupiny ľudí s nadváhou – jedni cvičili pred raňajkami a druhí až po nich. Výsledky ukázali, že tí, ktorí si dopriali jedlo až po rannom pohybe, spálili dvakrát viac tukov, než tí, ktorí ho mali ešte predtým. Dôvodom je podľa vedcov to, že cvičenie bez dodanej energie núti telo využiť zásoby uložených sacharidov, a keď sú rýchlo preč, začne míňať tukové zásoby.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.