V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré zviera ako jediné má až tri vagíny a tiež aj to, koľko atómových bômb bolo odpálených na celom svete od roku 1945.

 

,,To, že vám behanie spôsobuje dobré pocity a zmierni úzkosť, nespôsobujú priamo endorfíny, vyplýva z nového výskumu Univerzitného zdravotníckeho centra Hamburg-Eppendorf.Vyvolávajú to endokanabinoidy, molekuly prirodzene vytvárané telom, ktoré pôsobia podobne ako kanabis. Vedci to zistili meraním rôznych chemických zlúčenín, keď účastníci výskumu kráčali a bežali na bežiacom páse.Aj keď mali zablokované svoje opiátové receptory, čo znamená, že endorfíny nemohli mať žiadny vplyv na ich mozog, stále boli po behu ako v opojení.Štúdia ukazuje, že tieto kanabinoidné molekuly môžu mať veľký vplyv na úzkosť a náladu, aj keď si ich naše telo vyrába prirodzene.Cvičenie sa všeobecne oceňuje, pretože sa po ňom cítime dobre a zbavujeme sa stresu. Zvyčajne sa to opisuje ako eufória – pocity extrémnej radosti alebo potešenia spojené so zmiernenou úzkosťou a nižšou citlivosťou na bolesť. Inými slovami, ak si natiahnete v polovici behu sval, stav „opojenia“ vám môže zabrániť, aby ste to pocítili.“

,,Morgan Freeman je americký herec a režisér, ktorý za svoju prácu získal niekoľko prestížnych ocenení, vrátane ceny Americkej filmovej akadémie Oscar, alebo Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovému filmu na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.