A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kto mal v roku 2016 viac predaných CD ako Beyoncé, Adele alebo Kanye West a tiež aj to, koľko minút čítania denne dokáže znížiť hladinu stresu až o dve tretiny.

 

,,Čítanie je najlepší spôsob, ako odbúrať stres. Už 6 minút čítania dokáže znížiť stres o dve tretiny. Ak milujete čítanie, výsledky tohto výskumu vás potešia. Výskum University of Sussex priniesol zistenie, že čítanie redukuje stres efektívnejšie, ako iné spôsoby relaxu. Ako je napríklad počúvanie hudby, prechádzka, čajové rituály, či hranie videohier. „Čítanie fungovalo najlepšie, redukovalo stres o 68 %,“vyjadril sa neuropsychológ Dr. David Lewis. Proces čítania je viac ako iba rozptýlenie mysle. Je to aktívne zapojenie predstavivosti.  Napísané slová stimulujú vašu kreativitu a umožňujú vám vstúpiť do zmeneného stavu vedomia. Toto je obzvlášť zaujímavý výsledok, ak sa zamyslíme, že každý občas hľadáme úniku zo stresu. Práve čítanie nám ponúka rýchle, jednoduché, relatívne lacné a krásne riešenie.“

,,Chrysippus bol jedným z popredných stoických filozofov, ale nezapadal medzi nich tak úplne. Gréci ho nazývali mužom s pokročilou aroganciou. Chrysippus mal dosť zvrátený zmysel pre humor. V priebehu svojho života napísal 705 kníh, z ktorých sa väčšina stratila, avšak najznámejšia, kde hovorí o bohyni Juno ako o prostitútke, ostala. Podľa Grékov to bola taká urážka, ktorá sa nedala ani zopakovať. Filozof zomrel naozaj bizarným spôsobom. Jedného dňa videl osla jesť figy a povedal si, že je to tá najzábavnejšia vec akú kedy videl. Smial sa veľmi dlho na zvierati bojujúcom s lepkavým ovocím a nakoniec, keď bol somár opitý, Chrysippus natešený, že dosiahol, čo chcel, zomrel od smiechu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.