V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko kalórií spáli človek za jednu hodinu pri hre na husliach a tiež aj to, koľkokrát za celý život si priemerná žena zmení účes.

 

,,Za novým účesom hľadaj chlapa – to platí u väčšiny žien. Zmena strihu či farby vlasov u žien často signalizuje rozchod s partnerom, životnú zmenu či nový začiatok. Chcú tak celému svetu ukázať, že zrazu sú celkom iné. Ak ženy začínajú novú životnú etapu, majú dojem, že zmena farby, strihu či účesu im s tým pomôže. Často sa týmto spôsobom ženy vyrovnávajú s rozchodom, jednoducho máju potrebu cítiť sa krásne a príťažlivo. Keď chcú zabudnúť na predchádzajúce obdobie v ich živote, práve návšteva kaderníka symbolizuje bodku za všetkým nepríjemným, čoho sa chceli zbaviť.Hlavným dôvodom na zmenu účesu sú tiež aktuálne trendy, ktoré udávajú celebrity. Nechávajú sa nimi inšpirovať. Posledné výskumy ukázali, že v priebehu života ženy experimentujú až so stovkou farebných odtieňov.Zmena strihu či farby vlasov sa tiež často spája s významnými životnými udalosti, oslavami, narodeninami či svadbou. Prostým dôvodom môže byť aj to, že ich starý účes jednoducho začal nudiť. Isté je však to, že priemerná žena zmení svoj účes až 150-krát za život!“

,,Presne 110 rokov uplynie od vyplávanie prvej lode Titanic z anglického prístavu v meste Southampton, keď svoju plavbu po druhýkrát začne loď s odvážnym názvom Titanic II. Spoločnosť The Blue Star Line, ktorá ju zostrojí, sľubuje, že tentokrát bude plavba bezpečnejšia. Moderný zaoceánsky parník by mal dostať dostatok núdzových člnov aj viest a bude zabezpečený aj inými opatreniami, aké v roku 1912 nepoznali. Jej trasa bude však presne rovnaká, osud, dúfajme, rozdielny.Prvýkrát firma oznámila konštrukciu Titanicu II ešte v roku 2012, no kvôli finančným problémom ju museli odložiť. Vďaka novej finančnej injekcii mohla The Blue Star Line začať s budovaním znova. Prvú plavbu absolvuje z populárnej turistickej destinácie Dubaj do anglického Southamptonu a odtiaľ poputuje po tradičnej historickej ceste až za oceán do New Yorku. Do konca roka by potom mala začať obsluhovať plavby okolo sveta. Náklady na stavbu Titanicu II sa pohybujú okolo 500 miliónov dolárov. Ubytovať bude môcť 2400 pasažierov a 900 členov posádky. Titanic II bude navyše vyzerať celkom ako ten pôvodný, vrátane rozmiestnenia kabín.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.