V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, za akú dlhú dobu zaspí priemerný človek a tiež aj to, v ktorom štáte bolo vynájdené čokoládové mlieko.

 

,,Približne 15-20 centimetrový nočný skokan volský je vraj jediný živočích,ktorý nikdy  nespí a dokáže vyskočiť 18-krát ďalej ako jeho samotná dĺžka.Je to preto,lebo má oveľa pružnejšie svaly ako cicavce.Pre porovnanie: Človek vysoký 1,60 metra by musel,ak by chcel byť rovnako úspešný,skočiť do výšky 28,80 metra.Pôvodne tento živočích pochádza z Ameriky,ale už ho nájdeme aj v Európe.Keďže jeho tupé škvŕkanie pripomína rev vola,nazvali ho skokan volský.“

,,V našej domovskej galaxii existuje 36 inteligentných mimozemských civilizácií, ktoré sú schopné komunikovať s ostatnými. K takémuto odhadu dospeli na základe výpočtov britskí astrofyzici, ktorí sa pokúsili aktualizovať teóriu o možnom výskyte mimozemských civilizácií vo vesmíre.Vedci ale upozornili, že objavenie možných signálov vysielaných zo vzdialených vesmírnych telies môže byť s použitím súčasných technológií nesmierne ťažké, keďže najbližší možný živý svet je od Zeme vzdialený najmenej 17 000 svetel­ných rokov.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.