A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí vo Švédsku hovorí anglicky a tiež aj to, kvôli čomu bol Bill Gates zatknutý v roku 1977.

 

,,Angličtina je síce univerzálnym svetovým jazykom, no počet rodených hovoriacich nepresahuje 380 miliónov, vďaka čomu získala v zozname najrozšírenejších jazykov bronzovú priečku. Väčšina rodených hovoriacich žije v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve.“

,,Oči koňa sú veľmi zaujímavým orgánom. Vďaka ich uloženiu na oboch stranách lebky majú kone takmer panoramatické videnie – rozsah ich obrazu je až 350º. Ich videnie je obmedzené len na dve slepé zóny nachádzajúce sa za chvostom koňa a ďalšia je malý trojuholník pred čelom koňa. To však nie je pre koňa prekážka, miernym pootočením hlavy má koník prehľad naozaj o všetkom v jeho blízkom okolí. Aj kvôli týmto slepým zónam sa neodporúča pristupovať ku koňovi zozadu, nemusel by váš registrovať a pri zľaknutí by vám mohol ublížiť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.