Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá potravina poskytuje všetky živiny, ktoré ľudia potrebujú a tiež aj to, aký rozdiel je medzi platením kartou a platením v hotovosti.

 

,,Početné štúdie dokazujú, že žalúdočné problémy, ochorenia dýchacích ciest, ušné infekcie a meningitídy sa u dojčených detí vyskytujú menej často a ich priebeh býva menej závažný.Pri budovaní imunity vykonáva najdôležitejšiu prácu látka zvaná sekrečný imunoglobulín A (IgA). Vo veľkom množstve je prítomný v kolostre (prvom mlieku) a v nižších koncentráciách sa vyskytuje aj v zrelom materskom mlieku. Látka tvorí ochrannú vrstvu na sliznici dieťaťa, v črevách, nose a krku a tým ich chráni pred baktériami.Materské mlieko je špeciálne prispôsobené potrebám dieťaťa. Telo matky reaguje na patogény (vírusy a baktérie), s ktorými prichádza do styku, a sekrečná IgA vytvára ochranu pre jej dieťa na základe toho, čomu je vystavená ona.Dojčenie chráni proti ochoreniam po celý čas dojčenia. Štúdie dokazujú, že konzumácia materského mlieka môže znížiť u dieťaťa riziko výskytu niektorých druhov rakoviny. Nevie sa presne, akým spôsobom sa to deje, ale predpokladá sa, že protilátky v materskom mlieku podporujú imunitný systém.“

,,Svoj 124-hektárový pozemok premenil na včeliu rezerváciu v Mississippi. Posledné štúdie poukazujú na to, že populácia včiel sa za posledné roky zmenšila až o 90 %. Hlavým dôvodom je používanie nebezpečných pesticídov a úbytok kvetín a lesov v dôsledku klimatických zmien. Od včiel pritom závisí až 90 % svetovej populácie. Herec verejne o svojej láske k včelárstvu po prvý raz prehovoril ešte v roku 2014. Stalo sa tak v The Tonight Show s televíznym moderátorom Jimmym Fallonom. V tom čase Morgan ešte len začínal, a tak sa dvojica rozprávala o jeho dovtedajších skúsenostiach a zážitkoch s včelami. Morgan prezradil aj to, čo ho motivovalo, aby s včelárstvom vôbec začal. „Existuje spoločné úsilie o prinavrátenie včiel späť na našu planétu. Neuvedomujeme si, že sú základom rastu planéty a rozvoja vegetácie,“ hovorí herec.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.