A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré mesto je jazykovo najrozmanitejším mestom na svete a tiež aj to, v ktorom štáte boli zemiaky v rokoch 1748 až 1772 zakázané.

 

,,Newton mal dve tváre: k priateľom bol vraj štedrý a neustále ich obdarovával peniazmi, no ak sa s niekým pohádal, bolo to na život a na smrť. A keď zničil jedného nepriateľa, presunul sa k ďalšiemu, píše Fara. „Ak vás Newton nemal rád, snažil sa vás zničiť; váš život aj vašu kariéru. Často sa mu podarilo oboje,“ dodáva spisovateľka.Možno sa teda niet čomu čudovať, že takýto nenávistný človek sa nikdy neoženil a do smrti trvrdil, že ostal panicom. Trpel však „obsesívnymi erotickými predstavami“, nevedno však, či o mužoch alebo ženách. Neraz sa totiž hovorilo, že Newton bol homosexuál, dôkazy však neexistujú. Isté však je, že opovrhoval rímskokatolíckou cirkvou a kňažský celibát označil za zdroj nečistých myšlienok, hoci sám takto fungoval.“

,,Alžbeta II. počas druhej svetovej vojny nastúpila k Pomocným ženským zborom, kde pôsobila ako šoférka a mechanička. Stala sa tak prvou ženou z kráľovskej rodiny, ktorá sa stala aktívnou členkou ozbrojených zložiek na plný úväzok. Počas svojej vojenskej služby sa naučila šoférovať.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.