Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko dní trvá perfektná dovolenka podľa štúdií a tiež aj to, koľko webových stránok je denne napadnutých hackermi.

 

,,Gondoly sa na svete objavili už pred desiatimi storočiami, najstaršie záznamy, ktoré ich spomínajú, pochádzajú z roku 1094.Pôvodne boli pestro pomaľované, mešťania sa totiž chceli rôznymi vzormi a farbami odlíšiť od ostatných, no prehnaná kreativita vyústila do šialeného gýču, ktorý zaplavil elegantné Benátky.Mesto preto v 16. storočí vydalo zákon, podľa ktorého všetky gondoly museli dostať štandardizovanú čiernu farbu, ktorú si zachovali až podnes.Do 20. storočia boli gondoly jediným dopravným prostriedkom po benátskych kanáloch, po uliciach sa ich tam premávalo až 10 000, a tak niet divu, že tvorili poriadne vodné zápchy.V súčasnosti ich je v Benátkach len okolo 400 a okrem miestnych slúžia prevažne pre potešenie asi 15 miliónov turistov, ktorí ročne toto očarujúce mesto navštívia.“

,,O Američanoch je známe, že raňajkujú napríklad počas cesty do práce, a že obľubujú mastné a ťažšie jedlá. Taký klasický donut poliaty sladkou polevou je pre nich tradičným pečivom na ráno alebo na rýchlu desiatu či olovrant. U nás sa recept na klasické domáce šišky dedí z generácie na generáciu. Je všeobecne známe, že najlepšie šišky robia naše staré mamy. Naopak v Amerike na to majú veľké prevádzky, čo sa dá samozrejme pochopiť. Každý rok sa tam totižto vyrobí neuveriteľných 10 miliárd donutov, čo je o niečo viac ako celkový počet ľudí na Zemi. Donuty sú pre Američanov akýmsi národným jedlom. Dôležitú úlohu zohrávali totižto už počas 1. svetovej vojny, kedy sa nosili donuty americkým vojakom na fronte. Toto jedlo im malo dodať energiu, a taktiež pripomenúť domov.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.