V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo môže pomôcť zabrániť infekciám močových ciest a tiež aj to, na liečbu ktorých chorôb sa používala marihuana v roku 1850 v USA.

 

,,Nadácia Beckley tvrdí, že zákaz marihuany aj tak nemá žiadny vplyv na jej dovoz. „Hoci sa marihuana môže negatívne odraziť na zdraví, a to aj na mentálnom, v porovnaní s alkoholom či tabakom je škodlivosť omnoho nižšia,“ uviedla v správe nadácia.Podľa nadácie sú však potvrdené len dve úmrtia ročne zapríčinené marihuanou, kým alkohol a tabak majú na svedomí priemerne 150-tisíc ľudských životov ročne len vo Veľkej Británii. „Užívateľom marihuany viac ubližuje zatknutie a väznenie, než samotná droga. Bolo by lepšie regulovať trh, aby sme lepšie chránili mladých ľudí pred nebezpečnejšími legálnymi drogami, ako sú tabak a alkohol,“ dodala v správe nadácia Beckley.“

,,Hudba má na naše telo aj psychiku väčší účinok, než by sa zdalo. Upokojujúca, jemná hudba pôsobí ako prirodzený pomocník pri znižovaní hladín kortizolu. Takýto efekt má aj na pacientov pred operáciou. Hladiny stresového hormónu si tiež znížite, ak pôjdete na koncert obľúbenej skupiny alebo speváka. A skúsenejší hudobníci si môžu počas náročných dní skúsiť zahrať vlastnoručne, aj takto bude mať hudba pozitívny účinok.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

  1. Prečo je každé zrnko piesku iné? Aké?
    Trošku viac info. Prosím.
    Ďakujem, čakám každý ďalší príspevok. Pekná práca.
    Nech sa Vám darí.
    Zuzka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.