Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko bleskov udrie v každom jednom okamihu na celej Zemi a tiež aj to, o koľko percent sa môže zvýšiť váš krvný tlak, ak máte mladšieho súrodenca.

 

,,Pohryznutie obyčajnými mravcami, s ktorými sa bežne stretávame na Slovensku, trošku zaštípe a nepríjemný pocit po pár minútach zmizne. Avšak nie v tomto prípade. Mravce s latinským názvom Paraponera clavata sú totiž známe tým, že toxíny vypustené do tela človeka spôsobujú najväčšiu bolesť, akú je ľudské telo schopné zniesť. Ohromná bolesť neprechádza po pár minútach, ale intenzívne pokračuje celých 24 hodín. Za jedinú sekundu dokážu šikovné mravce poštípať niekoľkokrát a priebeh bolesti je opísaný ako „vlny horúčavy, chvenia a neprestávajúcej bolesti“.“

,,Čierny a zelený čaj pochádzajú z tej istej rastliny, a to Camellia Sinensis (čajovník). Oproti zelenému čaju, ktorý je ľudstvu známy už tisícročia, sa čierny čaj začal vyrábať oveľa neskôr – až v polovici 17. storočia. Navzájom sa líšia v spôsobe spracovania – vo fermentácii, ktorá pri zelenom čaji neprebieha. Vďaka tomu obsahuje zo všetkých čajov najviac kofeínu, nazývaného teín. Počas fermentácie čierny čaj zmení farbu a vytvorí si svoju charakteristickú arómu. Čierny čaj obsahuje triesloviny, ktoré majú za následok jeho výraznú chuť. Tieto látky sú tiež veľmi prospešné pre tráviaci trakt.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.