V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, na ktorých prstoch vám rastú nechty rýchlejšie a tiež aj to, ako často majú sex páry, ktoré sú najšťastnejšie.

 

,,Tento človek Nobelovu cenu nakoniec nezískal, ale celá tá hrôza spočíva v tom, že mal reálne šance ju dostať. Áno, áno, v roku 1939 len tri mesiace pred vpádom Nemecka do Poľska a začiatkom druhej svetovej vojny na Nobelovu cenu mieru bol nominovaný sám Adolf Hitler!Nominoval ho poslanec švédskeho parlamentu sociálny demokrat Erik Gottfrid Christian Brandt. Ten Hitlera vo svojom návrhu nazval „bojovníkom za mier, ktorého poslal Boh“ a vyjadril svoje presvedčenie, že diktátor je schopný „priniesť mier Európe a možno dokonca celej planéte“. Táto charakteristika vyvolala rozruch a niektoré švédske univerzity Brandtovi dokonca zakázali prednášať.“

,,Dobrá správa pre tých lenivejších – s ničím to netreba preháňať, vrátane sexu. Výskumníci zistili, že ani tí, ktorí sexujú častejšie, nie sú šťastnejší či spokojnejší ako tí, ktorí majú sex raz za týždeň. Avšak tí, ktorí sa tešia z intímností s partnerom menej často, napríklad raz mesačne, konštatujú menšiu spokojnosť so životom. Zdá sa teda, že v skutočnosti má frekvencia sexuálnych stykov väčší podiel na pocitoch šťastia či nešťastia u ľudí než ich hmotné majetky.Týždenná frekvencia pohlavných stykov vyzerá byť podľa štúdie najideálnejšia pre všetky vekové kategórie aj pohlavia. Nezáleží ani na tom, či je dvojica spolu už dlho alebo sú iba v začiatkoch vzťahu. Mimochodom, štúdia nenašla súvislosť medzi frekvenciou sexuálnych stykov a šťastím jednotlivca.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.