A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, akých ľudí je menšia pravdepodobnosť, že budú vlastniť mačku a tiež aj to, koľko serotonínu vo vašom tele sa vyprodukuje vo vašich črevách.

 

,,Podľa vedcov môže mať domáce zvieratko a komunita v kostole podobný efekt na život ľudí. Štúdia sa zaoberala viac ako 2000 Američanmi a v závere uvádza, že ateista vlastní v priemere dve mačky, veriaci len 1,4. Vedci naznačujú, že medzi účasťou na bohoslužbách a vlastnením domácich zvierat je silná spojitosť, pričom tí, ktorí navštevujú svoje spoločenstvo častejšie, majú najmenej zvieratiek. Profesor Samuel Perry z oklahomskej univerzity podľa Sky News uviedol, že mačky istým spôsobom nahrádzajú spoločenské vzťahy, ktoré veriaci ľudia prirodzene nachádzajú vo svojich komunitách. Mačky zároveň istým spôsobom nahrádzajú božstvo: chcú, aby sme sa o ne starali a hrali sa s nimi, ale len vtedy a takým spôsobom, ako sa sami rozhodnú, tvrdí profesor. Sú tak alternatívou boha, ktorému slúžime. Na záver dodal, že ľudí zarmucuje, ak sú ich mačky nespokojné a neustále sa budú snažiť získať ich pozornosť a prejav lásky.“

,,Stanica je umiestnená na obežnej dráhe vo výške zhruba 400 až 410 kilometrov nad zemským povrchom. Všeobecne uznávaná hranica vesmíru (Kármánova hranica) je pritom vo výške 100 kilometrov.Jeden obeh ISS okolo Zeme trvá približne 90 minút. To znamená, že za celých 24 hodín vidia astronauti 15 až 16 východov aj západov Slnka. Paluba stanice používa Koordinovaný svetový čas UTC. Je na nej teda o hodinu menej ako na Slovensku, respektíve o dve hodiny menej počas nášho letného času. V nočných hodinách sa okná stanice zakrývajú a zatemňujú, aby si mohli astronauti zachovať prirodzený denný režim zo Zeme.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.