Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koho uctievajú japonskí šintoisti na Havaji ako boha a tiež aj to, ktoré mesto v Európe je 9-krát väčšie ako Paríž a má viac mostov ako Benátky.

 

,,Matka jedného z tvorcov Matta Groeninga sa volala Margaret (Marge) Wiggum a vydala sa za Homera Groeninga. Ich deti sa volali Lisa a Maggie a Margina sestra sa volala Patty.“

,,História zásnubných prsteňov nezačína na naleštených pultoch elegantných klenotníctiev, ale na brehoch riek a v kováčskych dielňach. Nie je jednoduché určiť, kedy presne sa zvyk darovať zásnubný prsteň objavil. Niektorí sa domnievajú, že najstarší záznam o odovzdaní prsteňa pochádza zo starovekého Egypta cca pred 4 800 rokmi. Ostrice a rákosie rastúce vedľa známeho papyrusu sa splietali do krúžkov, ktoré ženy následne nosili ako prsteň. Kruh fungoval ako symbol večnosti – bez začiatku a konca – nie len u Egypťaniek, ale aj v ďalších kultúrach. Svoj vlastný význam má však aj otvor uprostred prsteňa: nepovažuje sa iba za prázdny priestor, ale býva vnímaný ako brána alebo dvere, ktoré vedú k udalostiam očakávaným aj neznámym. Darovanie prsteňa žene tak symbolizuje nekonečnú a nesmrteľnú lásku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.