V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko tínedžerov v USA sa niekedy pokúsilo spáchať samovraždu a tiež aj to, ako sa volá osoba, ktorú priťahujú vysoko inteligentní ľudia.

 

,,DNA (deoxyribonukleová kyselina) je nosičom informácií o genofonde vo všetkých živých organizmoch a ukazuje sa, že príroda je veľký majster. Podľa vedcov z Harvardskej univerzity totiž DNA dokáže v jednom mm3 uchovať až 687,5 TB dát, čo je ekvivalent asi 146 tisíc DVD.“

,,Ostrovy obsadili a zabrali v posledných dňoch druhej svetovej vojny sovietski vojaci. Japonsko si však stále nárokuje ostrovy Iturup, Kunašir a Šikotan, ako aj pásmo neobývaných ostrovov Habomai.Ruská federácia má na súostroví vojenské základne a umiestnila tam aj raketové systémy.Ruský prezident Vladimir Putin v roku 2018 navrhol, aby Rusko a Japonsko podpísali mierovú dohodu, ktorá by ukončila konflikty z obdobia druhej svetovej vojny bez akýchkoľvek podmienok.Spolu s premiérom Abem sa vtedy dohodli, že obe krajiny zintenzívnia snahy o podpísanie mierovej zmluvy na základe spoločnej deklarácie podpísanej zástupcami Japonska a Sovietskeho zväzu v roku 1956. Podpísaním tohto vyhlásenia ukončili ZSSR a Japonsko vojnový stav a nastolili vzájomné diplomatické a iné vzťahy.Otázka Kurilských ostrovov však zostala nedoriešená. V danom vyhlásení Moskva ako priateľské gesto uviedla, že bude zvažovať odovzdanie ostrovov Šikotan a Habomai, a to za podmienky, že oba štáty najprv podpíšu mierovú zmluvu.V máji 2019 ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zdôraznil, že spoločná deklarácia jasne uvádza, že pohraničný spor môže byť posudzovaný až po podpísaní mierovej zmluvy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.