A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže prenášať vírus chrípky dlhšie ako dva týždne a tiež aj to, v ktorom ročnom období majú ľudia najvyššiu sexuálnu túžbu.

 

,,Máločo v živote prináša toľko radosti ako obdarovanie druhých. Môžete si dopriať čokoľvek, no potešeniu niekoho druhého sa to vyrovná len ťažko. Myslite na to, keď sa budete najbližšie prechádzať nákupným centrom.Namiesto toho, aby ste vyberali niečo pre seba, skúste sa vybrať na „lov“ ideálneho daru pre najlepšieho kamaráta či milovanú osobu. Prípadne kúpte mame kyticu kvetov či nové cyklistické rukavice pre otca. Takýto nákup nespraví radosť len vašim blízkym ale budete sa cítiť sami zo seba lepšie. A ten pocit vám vydrží určite dlhšie ako napríklad radosť z nových hodiniek.“

,,Na výskume sa zúčastnilo 991 Američanov v strednom a staršom veku. Národná štúdia prebiehala v troch časových úsekoch: medzi rokmi 1995 a 1996, 2004 a 2006, 2013 a 2014. V každom časovom úseku vyžadovali vedci od respondentov, aby im podrobne popísali pozitívne emócie, ktoré pociťovali za uplynulý mesiac.V časových úsekoch po roku 2000 sa ľudia zapojení do výskumu museli zúčastniť aj na pamäťových testoch. Šlo o jednoduché cvičenia, respondenti mali zopakovať slová hneď po tom, ako im ich vedci zobrazili a opätovne po pätnástich minútach.Výsledky štúdie naznačujú, že ľudia, ktorí sú šťastní a veselí, s pribúdajúcim vekom strácajú menej pamäti.„Naše objavy ukázali, že pamäť s vekom klesala,“ uviedla v tlačovej správe Klaudia Haaseová, docentka na Severozápadnej univerzite a hlavná autorka článku. „Avšak jedinci vystavení väčšiemu množstvu pozitívneho afektu mali v priebehu takmer desaťročia omnoho nižší pokles pamäti,“ dodala Emily Hittnerová, doktorandská študentka na Severozápadnej univerzite.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.