A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko génov, o ktorých je známe, že spôsobujú choroby u ľudí, sa nachádza aj v muchách a tiež aj to, akí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť, že zažijú déjà vu.

 

,,Ako vraví sexuálny terapeut Ian Kerner, väčšie citové vzrušenie u mužov uvoľňuje chemikálie vrátane dopamínu, ktorý začína pôsobiť už v zárodku sexuálneho vzrušenia. No hneď ako toto opadne, začína u muža rapídne klesať. Keď sa skombinuje zmyslové a fyzické vyčerpanie s rýchlym odlevom krvi z mužských genitálií, je pre muža len ťažké ostať ešte bdelý.Naopak ženy sa po akte lásky doslova kúpu v oxytocíne, ktorý je známy tiež ako túliaci hormón. „Podľa mňa je lichotivé, že sú muži po sexe zdrvení a ženy by zvládli ešte niekoľko čísel,“ vysvetľuje Kerner.“

,,Okrem toho, že surová uhorka obsahuje asi 97% vody, obsahuje tiež pomerne veľa bielkovín, zdravých cukrov či škrob. Čo sa týka zdraviu prospešných látok, je bohatá na draslík, fosfor, horčík, vápnik a mangán. Z vitamínov sa môže pochváliť množstvom A, C, D, K vitamínu a beta karoténu. Vďaka takejto kombinácii dokáže zmierňovať zápaly v tele, predovšetkým zápal slepého čreva, prečisťovať obličky, zlepšovať pokožku, znižovať krvný tlak, posilňovať imunitný systém, napomáhať chudnutiu či predchádzať dehydratácii. Ideálne sa odporúča vypiť 6 až 8 pohárov tejto vody denne.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.