V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorom štáte môžu rastafariáni legálne mať pri sebe marihuanu a tiež aj to, z čoho sa počas druhej svetovej vojny vyrábali sošky Oscarov.

 

,,Ľudské oko je veľmi zložitý a dokonalý systém tvorený množstvom častí, ktoré musia dokonale spolupracovať. Oko je považované za najdôležitejší zmyslový orgán a umožňuje nám dokonalé videnie vizuálnych obrazov. Pomocou zraku vníma človek až 80% všetkých informácií zo svojho okolia.Táto schopnosť ale vyžaduje úzke prepojenie ľudského oka s mozgovou kôrou. Stačí menšie poškodenie oka alebo malé poškodenie ktorejkoľvek z jednotlivých častí oka a to môže viesť k zhoršenému videniu.“

,,Pivo, ktoré dostalo názov „Hadí jed“, vyrábali autori v škótskej spoločnosti Brewmeister až deväť mesiacov. Teraz je už na svete aj s varovným štítkom na hrdle fľaše kvôli vysokému obsahu alkoholu. Vyrobili ho z niekoľkých druhov sladu, vrátane rašelinového či čokoládového. Pre zvýšenie obsahu alkoholu v nápoji, upravujú jeho chuť pivné kvasinky a kvasinky zo šampanského.Milovníci piva, ktorí ho už vyskúšali, opisujú jeho vôňu a farbu ako tmavohnedú s arómou alkoholu, whisky a chmeľu. Potvrdili, že je naozaj silné, dokonca prekonalo niektoré druhy absintu či domácej pálenky. Niektorí dokonca tvrdia, že má celý rad príchutí, od žuvačky po karamel.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.