A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže naznačovať strom s tmavšími listami a tiež aj to, koľko časových pásiem má Francúzsko.

 

,,Na základe štúdie s viac ako 220 000 obyvateľmi Nového Južného Walesu vedci zistili, že čím dlhšie sedíte každý deň, tým vyššie je riziko predčasného úmrtia, aj keď sa pravidelne venujete cvičeniu. Štúdia publikovaná v Archíve vnútorného lekárstva zistila, že dospelí, ktorí sedeli viac ako 11 hodín denne, mali o 40 percent vyššie riziko úmrtia do 3 rokov v porovnaní s tými, ktorí sedeli menej ako 4 hodiny denne. Okrem toho bola šanca na smrť o 15 percent vyššia u tých, ktorí sedeli 8 – 11 hodín denne, v porovnaní s tými, ktorí sedeli menej ako 4 hodiny denne.“

,,Sexuálne vzťahy nie sú len bezpečným spôsobom, ako sa zblížiť so svojím partnerom, ale sex má aj niekoľko veľmi dobrých výhod pre vaše duševné zdravie. Je pravda, že sex je prospešný pre telo i mozog a môže mať okamžité aj dlhodobé výhody, najmä s pribúdajúcimi rokmi.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.