A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže naznačovať strom s tmavšími listami a tiež aj to, koľko časových pásiem má Francúzsko.

 

,,So vstupom do 21. storočia prišiel aj jeden moderný neduh – neustále sedíme. Sedíme v práci, sedíme doma, sedíme pri cestovaní… Sedavý spôsob života sa možno javí ako pohodlný, ale v konečnom dôsledku môžu byť jeho následky až smrteľné.Možno sa mnohým zamestnania sekretárky, programátora alebo účtovníka zdajú fyzicky nenáročné, no okrem psychickej záťaže majú nepriaznivé účinky na zdravie, ktoré by im nezávideli ani niektorí fyzicky pracujúci ľudia. Naše telo nebolo totiž stavané na dlhé sedenie.“

,,Podľa štúdie britských vedcov z Coventry University súvisí sexuálna aktivita s kognitívnymi funkciami. Výskumníci v rámci štúdie posvietili na 72 ľudí vo veku 50-83 rokov, pričom viac ako 60 % tvorili ženy. Účastníci riešili test na hodnotenie kognitívnych schopností ACE-III a vypĺňali dotazník týkajúci sa sexuálnej aktivity, zdravia a životného štýlu.Tí, ktorí mali sex raz týždenne, dosiahli v testoch lepšie výsledky v porovnaní s tými, ktorí si ho dopriali menej často alebo vôbec. Odborníci sa domnievajú, že pozitívny vplyv na zdravie a fungovanie mozgu majú hormóny uvoľňujúce sa pri sexuálnom styku, konkrétne dopamín a oxytocín.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.