V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kde smie žiarovku vymeniť iba oprávnený elektrikár a tiež aj to, koľko dolárov zarobí spoločnosť McDonald’s za jeden deň.

 

,,Pre túto štúdiu vedci preskúmali 11 štúdií, ktoré sa zaoberali účinkami cvičenia jogy na mozog. Zistili, že jóga má pozitívny vplyv na kľúčové oblasti, ktoré sú zodpovedné za spracovanie informácií, ako aj za emocionálnu reguláciu, uviedla Neha Gothe, autorka štúdie a riaditeľka laboratória psychológie cvičení na Illinoiskej univerzite v Urbana-Champaign.“

,,Po zohľadnení známych rizikových faktorov srdcových chorôb vedci zistili, že u najšťastnejších ľudí bola o 10% nižšia pravdepodobnosť vzniku srdcových chorôb počas 10 rokov sledovania ako u ľudí, ktorí upadli do škály negatívnych emócií. Vedci na základe týchto zistení odporúčajú ľuďom vykonávať aktivitu, pri ktorej sa cítia šťastne a príjemne.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.