V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kde smie žiarovku vymeniť iba oprávnený elektrikár a tiež aj to, koľko dolárov zarobí spoločnosť McDonald’s za jeden deň.

 

,,Ak hľadáte činnosť, ktorá by dokázala udržať vašu myseľ stále aktívnu a koncentrovanú, cvičte jogu! Bolo dokázané, že toto cvičenie dokáže výrazne zvýšiť mozgové funkcie. Výskumníci rozdelili respondentov na dve skupiny.Prvá cvičila jogu a druhá behala na bežiacom páse. Obe po dobu dvadsiatich minút. Po každom tréningu sa podrobili testovaniu pamäte, porozumenia, uvažovania, riešenia problémov a rozhodovania sa. Dospeli k záveru, že kognitívne funkcie sa výrazne zlepšili tým účastníkom, ktorí cvičili jogu.“

,,Odborníci z columbijskej univerzity v New Yorku po analýze rozsiahleho výskumu prišli s jednoznačným výsledkom. Podľa neho je pre zdravé srdce najdôležitejší stav mysle.Človek, ktorý sa chce vyhnúť srdečným chorobám a inkfartu by sa mal snažiť byť stále veselý a šťastný. Byť spokojný, nadšený a šťastný, to je to, čo dokáže udržať funkčné a zdravé srdce do vysokého veku. Len zdravá životospráva to sama nedokáže.Lekári tvdia, že ich štúdia je prvou takouto rozsiahlou, ktorá potvrdila nezávislý vzťah medzi pozitívnym myslením a chorobami srdca a ciev. „Veríme, že povzbudzovanie pacientov k pozitívnemu mysleniu a emóciám skutočne vedie k prevencii vážnych srdečných chorôb,“ tvrdí doktorka Karin Davidsonová. Podľa nej je tiež dôležité dlhodobé nastavenie nálady a emócií.Krátkodobý žiaľ či smútok negatívny vplyv na srdce nemá. Avšak na stupnici od pozitvnych po negatívne emócie sa s každým stupňom k negativite zvyšuje riziko ochorenia srdca o 22 percent. Medzi tými najveselšími a najúzkostlivejšími je rozdiel viac než sto percent v miere hroziaceho rizika.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.